Dni Honorowego Krwiodawstwa

W dniach 22-26 listopada przypadają Dni Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża. W legnickim ratuszu świętowanie odbyło się w czwartek, 23 listopada. 

0
316

W dniach 22-26 listopada przypadają Dni Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża. W legnickim ratuszu świętowanie odbyło się w czwartek, 23 listopada. 

Osoby oddające krew działają bezinteresownie, chcąc ocalić życie chorych a Dni Honorowego Krwiodawstwa są po to, aby uczcić tak szlachetne postawy.

Na zaproszenie prezydenta, do ratusza w Legnicy przybyło trzydziestu dawców w różnym wieku i o różnych zawodach. – Spełniają państwo niezwykle ważną rolę w ratowaniu ludzkiego życia. Prezydent Tadeusz Krzakowski prosił o przekazanie Wam wyrazów najwyższego szacunku, gratulacji i podziękowań – witała gości zastępczyni prezydenta Dorota Purgal. – Jednorazowo oddając 450 mililitrów najcenniejszego daru, ratujecie życie nawet trzem osobom, które bez tego nie miałyby szans – dodała.

Rekordzistą wśród obecnych na uroczystości dawców był pan Stefan Lepa, który użyczył już innym ponad 70 litrów własnej krwi, a pamiętać trzeba, że człowiek ma jej w organizmie ok. 5-6 litrów.

W spotkaniu uczestniczyli m.in. Beata Kozłowska, kierownik terenowego Oddziału Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oraz dyrektor legnickiego szpitala Krystyna Barcik.

Dziękujemy dawcom za ich bezinteresowną pomoc w ratowaniu życia ludzkiego – mówiła pani kierownik, dodając, że ostatnio w Legnicy powstały aż trzy nowe kluby krwiodawców, w tym jeden strażacki. Dyrektor szpitala powiedziała, że stawiając się na każdy apel służby zdrowia, zaskarbiają sobie ogromną wdzięczność pacjentów. Wszyscy uczestnicy spotkania, oprócz gratulacji, otrzymali też sympatyczne upominki.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.