Prezydent Krzakowski spotkał się z legniczanami

Prezydent Tadeusz Krzakowski spotkał się wczoraj, 22 listopada z legniczanami na debacie z cyklu „Bliżej legniczan i ich spraw”. Spotkanie odbyło się w Zespole Szkół Integracyjnych przy ul. Wierzyńskiego.

0
656

Prezydent Tadeusz Krzakowski spotkał się wczoraj, 22 listopada z legniczanami na debacie z cyklu „Bliżej legniczan i ich spraw”. Spotkanie odbyło się w Zespole Szkół Integracyjnych przy ul. Wierzyńskiego.

Podczas tych spotkań przekazujemy państwu informacje o tym, co zrobiliśmy w mieście i na co wydawane są budżetowe pieniądze – mówił prezydent Tadeusz Krzakowski. –Przekazujemy obraz miasta z pierwszej ręki. I oczywiście rozmawiamy o problemach mieszkańców i sposobach ich rozwiązania – dodał prezydent.

Tadeusz Krzakowski zaprezentował uczestnikom inwestycje zrealizowane w tym roku. Wiele z nich powstało w tym rejonie miasta. Przebudowane zostały m.in. chodniki przy ul: Wańkowicza, Gombrowicza, Gałczyńskiego, Staffa, Norwida, Iwaszkiewicza. Zbudowany został parking przy ul. gen. Grota–Roweckiego. W ramach Legnickiego Budżetu Obywatelskiego powstał kompleks sportowo–rekreacyjny na terenie przedszkola nr 18 przy ul. Staffa oraz nowoczesny i bezpieczny plac zabaw przy Szkole Podstawowej nr 16.

Na legnickich Piekarach obecni byli zastępcy prezydenta, dyrektorzy wydziałów Urzędu Miasta, szefowie gminnych spółek, prezes i pracownicy SM „Piekary”, straż miejska, policja i radni.

„Twarzą w twarz z prezydentem”

Poprzednie spotkanie prezydenta z mieszkańcami tego rejonu miasta odbyło się w maju tego roku. Wówczas mieszkańcy zgłosili swoje postulaty. Zostały one w większości zrealizowane. Jak choćby decyzja o rozbiórce szaletu przy ul. Wierzyńskiego.

Mieszkańcy, którzy licznie przyszli na debatę, zgłaszali kolejne wnioski. Najwięcej z nich dotyczy parkingów. Prezydent zaproponował wspólne rozwiązywanie tych problemów ze Spółdzielnią Mieszkaniową Piekary i mieszkańcami. Kolejne spotkanie będzie się we wtorek, 28 listopada, w SP 18 przy ul. Grabskiego.

Spotkania twarzą w twarz z władzami miasta są potrzebne, bo wówczas możemy powiedzieć, co nas boli. I szukać wspólnie rozwiązania problemu – dodał legniczanin popierający inicjatywę spotkań z prezydentem.

Kolejne spotkania z tego cyklu odbędą się:

  • 28.11.2017 r., godz. 17:00 – SP nr 18, ul. Grabskiego 5,
  • 29.11.2017 r., godz. 17:00 – SP nr 7, ul. Polarna 1,
  • 30.11.2017 r., godz. 17:00 – SP nr 9, ul. Marynarska 31.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.