Nie do pokonania. Sukces zawodników z Głogowskiego Klubu Judo

0
620
zawodnicy Judo głogów

W miniony weekend w Oleśnicy odbył się jeden z największych turniejów judo w Polsce. Super Liga Judo to partnerski program rozwoju środowiska Judo, w ramach której odbywają się 4 edycje w różnych miejscowościach. Czwarta, finałowa odbyła się w Oleśnicy. Dwudniowa impreza zgromadziła blisko 1000 zawodników, którzy rywalizowali w kategoriach juniora młodszego, młodzika i dzieci. W finałowej kolejce Super Liga Judo nie zabrakło zdolnych judoków z Głogowa. Załoga z Głogowskiego Klubu Judo miała do pokonania liczną i silną konkurencję z całej Polski. Ciężka, systematyczna praca i treningi głogowskich juniorów zaowocowały wieloma medalami. Osiągnięty sukces to także wyzwanie dla głogowskiego klubu by utrzymać dotychczasowy poziom w przyszłorocznych turniejach.

O renomie i prestiżowej randze turnieju może świadczyć ilość uczestniczących w zawodach judoków. Udział biorą 43 kluby z województwa dolnośląskiego, wielkopolskiego, lubuskiego, opolskiego oraz z Niemiec i Czech.  Patronat nad imprezą Super Liga Judo objął Mistrz Świata Rafał Kubacki. Swoje umiejętności sprawdzali judocy w wieku od 7 do 14 lat. W niedzielę 19 listopada podczas finałowego turnieju wystartowało ponad 700 zawodników, a w śród nich 22 osobowa załoga z Głogowa. Po podsumowaniu czterech turniejów głogowscy juniorzy młodsi i mastersi zajęli pierwsze miejsce spośród 11 klubów.

Dumny ze swoich zawodników trener Łukasz Kogut nie krył radości — Jest to najlepszy wynik od dłuższego czasu co dobrze wróży na przyszłość i wysoko zawiesza poprzeczkę na przyszłoroczną edycję. Głogowscy młodzicy i dzieci zajęli 9 miejsce na 43 kluby. Trener jest pełen podziwu dla umiejętności , nie tylko fizycznych początkujących judoków — Bardzo dobrze zapowiadają się nasi najmłodsi zawodnicy, którzy znakomicie czują się na macie. Na 6 + zasługuje Bartosz Grudzień, który z wszystkich 4 startów wracał nie pokonany. Jest to bardzo sumienny zawodnik, który pomimo młodego wieku do Judo podchodzi profesjonalnie—  mówi Łukasz Kogut.

Zawodnicy prowadzeni przez Łukasza Koguta i Dariusza Kwiatkowskiego zajęli honorowe i zasłużone miejsca na podium:

Najlepsi, którzy zajęli pierwsze miejsce to: Emilia Więcek, Szymon Kowalski, Bartosz Grudzień.

Drudzy na podium byli Mateusz Więcek, Jakub Więcek, Dawid Fedor, Bartosz Gramza.

Zaszczytną, trzecia pozycję wywalczyli: Natalia Woźnica, Lena Chmielewska, Zuzanna Chmielewska, Alan Osiński, Szymon Grudzień, Filip Juras, Jakub Binkowski, Igor Tyrka, Marcin Nowak

Nagrodzeni zawodnicy prowadzeni przez Adama Jurasa to:

Pierwsze miejsce Kornela Muszyńskiego oraz trzecie Wiktorii Drożdż, Tatiany Brzezińskiej – Rzepki, Jakuba Jurasa oraz Michała Andrysza.

Wszystkim zawodnikom z Głogowskiego Klubu Judo gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne,spektakularne sukcesy.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.