Wzgórze Zamkowe zaprasza na spotkanie lutników

Ośrodek Kultury „Wzgórze Zamkowe” zaprasza na SPOTKANIE LUTNIKÓW I BYŁYCH PRACOWNIKÓW Dolnośląskiej Fabryki Instrumentów Lutniczych w Lubinie. Wydarzenie odbędzie się jutro, 18 listopada o godz. 17:00. 

0
686
Ośrodek Kultury „Wzgórze Zamkowe” zaprasza na SPOTKANIE LUTNIKÓW I BYŁYCH PRACOWNIKÓW Dolnośląskiej Fabryki Instrumentów Lutniczych w Lubinie. Wydarzenie odbędzie się jutro, 18 listopada o godz. 17:00. 
Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych sobotnim (18 listopada) wydarzeniem na spotkanie o godz. 17:00 w Galerii Zamkowej w Lubinie. Wydarzenie poprzedzi msza święta o godz. 16:00 w Kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lubinie. 
Dolnośląska Fabryka Instrumentów Lutniczych w Lubinie to niezwykle istotny element historii miasta. W latach powojennych, aż do powstania kopalni, największy pracodawca.
Społeczność jaka wytworzyła się wokół Fabryki jest wciąż zżyta, organizatorzy przekonują, że warto kontynuować tradycję spotkań, aby pielęgnować część lubińskiej wspólnej historii.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.