Plejada polskich aktorów w Głogowie

0
310

Już dziś w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie zobaczyć będzie można spektakl zatytułowany „Spa, czyli salon ponętnych alternatyw”.  Jest to brawurowa komedia w reżyserii Emiliana Kamińskiego z imponującą obsadą aktorską. Dla wszystkich wielbicieli lekkiego humoru to nie lada gratka. Zabawne dialogi, lekka sztuka z przymrużeniem oka i znakomitą grą aktorską jest  idealnym pomysłem na piątkowy wieczór. Bilety są jeszcze dostępne.

17 listopada spektakl będzie grany dwa razy, o godzinie 17.30 i 20.30. Za bilet na parterze trzeba zapłacić 95 zł, natomiast koszt biletu na balkonie to 70 i 40 zł. Sztuka przeznaczona jest wyłącznie dla widzów dorosłych. Organizatorem jest Agencja Artystyczna Muza. Autorem i reżysrem sztuki jest Emilian Kamiński, za scenografię i kostiumy odpowiada Andzrej Lewczuk.W spektaklu występują znani i lubiani aktorzy: Paulina Holtz, Joanna Opozda,Agata Załęcka, Anna Powierza, Arkadiusz Janiczek,Rafał Szałajko, Piotr Ligienza, Jacek Rozenek oraz Piotr Skarga. Akcja komedii rozgrywa się w zakopiańskim hotelu. Hubert, który jest kierownikiem hotelu od wielu miesięcy przygotowuje się do wizyty bardzo ważnego gościa, Prezesa- szefa wszystkich szefów. Od tajemniczego gościa zależą losy hotelu, jego być albo nie być, co jeszcze bardziej nadaje powagi całej sytuacji. Wartka i szybka akcja jest doskonałym przykładem farsy. Prezes otrzymuje oczywiście niewłaściwy pokój, w którym oprócz widoku na Giewont nie zachwyca nic. Buduje się napięcie i gdy już widz myśli, że wszystko jest stracone następuje zwrot akcji. Pojawia się iskierka nadziei i szansa na zadowolenie Prezesa. Prezes postanawia połączyć pożyteczne z przyjemnym i zaprasza do hotelu kochankę. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że żony też lubią niespodzianki…Jak się ta sytuacja zakończy? Jest naprawdę ciekawie i śmiesznie zarazem. Spektakl swoją premierę miał w Warszawie, w styczniu, tego roku. Od tego czasu „Spa” zdążył już zebrać wiele pozytywnych recenzji i uznanie publiczności. Tych, którzy mają sceptyczne podejście do takiego gatunku sztuki może przekonać recenzja Pani Małgorzaty Moryc z Warszawy.pl, cytując autorkę „(…) Większość fars, które trafia do teatrów ma rodowód zagraniczny. Akcja dzieje się w zachodnich wnętrzach, a bohaterowie mają anglosaskie nazwiska. I tutaj pierwsza przewaga przedstawienia. Klimat jest swojski, bohaterowie nam bliscy: Góral, Ślązak, Kaszubka. Drugim elementem, który pozytywnie odróżnia „SPA” od tradycyjnych fars jest sposób poprowadzenia aktorów. Nie są oni biegającymi i piętrzącymi zamieszanie zagubionymi bohaterami. Praktycznie każda postać jest dopracowana i ma swoją psychologiczną głębię: od fajtłapowatego kierownika, poprzez pedantyczną żonę prezesa, po uwodzicielską młodą adeptkę aktorstwa. Kamiński pozwala aktorom kreować swoje postacie, a oni w pełni to wykorzystują”. „Spa, czyli salon ponętnych alternatyw” jest sztuką wartą polecenia i godną obejrzenia, jest to rozrywka na najwyższym poziomie.

Jak się dowiedzieliśmy bilety można jeszcze kupić on- line  www.kupbilecik.pl lub w kasie biletowej MOK. Więcej informacji w Biurze Obsługi Klienta, MOK, telefon 768356630.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.