Piosenki patriotyczne w gminie Chojnów

W czwartek, 9 listopada w Zespole Szkolno-przedszkolnym w Rokitkach odbył się I Gminny Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej. Wydarzeniem objął honorowym patronatem Andrzej Pyrz, wójt gminy Chojnów. 

0
630

W czwartek, 9 listopada w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rokitkach odbył się I Gminny Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej. Wydarzeniem objął honorowym patronatem Andrzej Pyrz, wójt gminy Chojnów. 

W tym roku po raz pierwszy Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Jana Pawła II w Rokitkach zorganizował edycję Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej. W wydarzeniu uczestniczyło blisko 70 uczniów ze szkół z gminy Chojnów. Uczestnicy konkursu zmierzyli się z pięknym, a jednocześnie bardzo trudnym repertuarem. Nauczyciele chcą w ten sposób krzewić patriotyzm wśród najmłodszych oraz uczcić 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wszyscy występujący uczniowie otrzymali specjalne wyróżnienia oraz śpiewniki patriotyczne, ufundowane przez wójta gminy Chojnów Andrzeja Pyrza, który objął całe wydarzenie honorowym patronatem.

Występy dostarczyły publiczności wielu wzruszeń. Cieszę się, że najmłodsi mieszkańcy naszej gminy pamiętają o trudnej drodze Polski do upragnionej wolności. Za te wszystkie żywe interpretacje patriotycznych utworów, które mogliśmy dziś usłyszeć, serdecznie dziękuję – mówił wójt gminy Chojnów, Andrzej Pyrz po zakończeniu konkursu.

Występy oceniane były przez komisję konkursową w składzie: wójt gminy Chojnów Andrzej Pyrz, Dyrektor ZSP im. Jana Pawła II w Rokitkach Wiesława Szapował, Kierownik Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Rokitkach Grażyna Zielińska oraz przedstawicielki Rady Rodziców.

Każda ze szkolnych reprezentacji, na które składali się zarówno soliści, jak i zespoły wokalne, otrzymała pamiątkową statuetkę za udział w konkursie. Najwyższe uznanie publiczności zyskała Olimpia Semieńczuk z Jerzmanowic.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.