Prezydent Krzakowski na wyjeździe we Francji

Prezydent Legnicy, Tadeusz Krzakowski przebywa we francuskim mieście Roanne, do którego został zaproszony z okazji już 10-letniego partnerstwa pomiędzy Legnicą a Roanne. 

0
464

Prezydent Legnicy, Tadeusz Krzakowski przebywa we francuskim mieście Roanne, do którego został zaproszony z okazji już 10-letniego partnerstwa pomiędzy Legnicą a Roanne. 

Prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski został zaproszony do Roanne przez mera francuskiego tego miasta Yvesa Nicolina. Wraz z Krzakowskim na wyjeździe jest wiceprzewodniczący Rady Miejskiej, Ryszard Kępa.

Jubileusz partnerstwa pomiędzy Legnicą a Roanne

Na czas wizyty prezydenta Krzakowskiego, która przypada w dniach 26-30 października, zaplanowano wiele rozmów i spotkań dla przedstawicieli partnerskich miast. Na piątek (27 października) mer Roanne Yves Nicolin zaprosił legnickich gości do udziału w tradycyjnym święcie – XV Roańskim Festiwalu Zastawionego Stołu. Udział biorą także francuscy radni miejscy oraz przedstawiciele tamtejszej Polonii z bardzo aktywnego Stowarzyszenia Roanne Pologne.

Gala obchodów jubileuszu partnerstwa odbyła się w sobotę (28 października) w reprezentacyjnej sali Urzędu Miasta Roanne, w obecności radnych i licznych gości. Szefowie obu samorządów – Yves Nicolin oraz Tadeusz Krzakowski podpisali deklarację kontynuowania współpracy na dalsze lata.

W dokumencie tym czytamy m.in.: „W X rocznicę nawiązania partnerstwa między Legnicą i Roanne, w imieniu mieszkańców i własnym, wyrażamy zdecydowaną aprobatę dla dalekowzrocznej decyzji, która zapadła w Legnicy i Roanne. Nawiązane w tym czasie przez mieszkańców obu miast kontakty potwierdzają zasadność ich prowadzenia oraz wspierania przez władze samorządowe. Specyfiką tego partnerstwa jest przede wszystkim wymiana kulturalna, socjalna, sportowa, szkolna i turystyczna. Liczne spotkania mieszkańców spowodowały, iż miasta stały się sobie bliższe, a relacje międzyludzkie przyjazne i trwałe.”

Przypomnijmy, że legnicka część obchodów jubileuszu 10-lecia partnerstwa odbyła się już w ubiegłym roku. Wówczas w Legnicy podpisano deklarację woli przedłużenia partnerstwa na kolejne lata, omawiano formy dalszej współpracy, a w parku miejskim symbolicznie zaślubiono obie nasze rzeki.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.