Dwanaście medali kijkarzy KS Metraco Polkowice w Gaworzycach

0
463

W Gaworzycach odbyły się Mistrzostwa Polski Cross Nordic Walking. Na starcie pojawiło się ponad 50 zawodników reprezentujących kluby z całego kraju. W gronie tym nie zabrakło oczywiście kijkarzy KS Metraco Polkowice. Ci zakończyli imprezę z dorobkiem dwunastu medali. Sześć z nich było z najcenniejszego kruszcu.

Mistrzostwa Polski Cross Nordic Walking po raz pierwszy odbyły się na torze motocrossowym w Gaworzycach. Zawodnicy mieli do pokonania 5-kilometrową trasę, a zadania nie ułatwiały warunki atmosferyczne. Padający deszcz był dodatkową przeszkodą, jednak startujący doskonale sobie poradzili i z tym utrudnieniem.

Polkowiczanie wywalczyli w Gaworzycach dwanaście medali, z czego połowa to złota! Pierwsze miejsce na finiszu wywalczyły Anna Zaczyńska, Renata Jędrasiak, Lucyna Stępień, a także panowie: Artur Kryś, Ireneusz Lubiatowski oraz Stefan Helwich. Ostatni z wymienionych startował w konkurencji, którą reprezentanci KS Metraco Polkowice całkowicie zdominowali i zajęli trzy miejsca na podium.

Srebrne krążki przypadły Piotrowi Siwakowi, Jolancie Kurzawskiej i Janowi Mikołajczakowi. Na najniższym stopniu podium znaleźli się natomiast Roman Woroch, Janina Woronko-Zaczyńska i Krzysztof Kalisz. Łącznie „na pudle” stanęło dwunastu reprezentantów polkowickiego klubu, co jest kolejnym potwierdzeniem wysokich umiejętności i formy prezentowanej podczas krajowych zawodów.

Najmłodszym uczestnikiem zawodów w Gaworzycach był 12-letni Sebastian Kowalski z Polkowic. Zajął on drugie miejsce w kategorii junior, co jest kolejnym powodem do radości dla polkowickiego klubu. Miejsca na podium przypadły także zawodnikom, którzy dopiero planują starty w barwach KS Metraco. To tylko pokazuje, że wszyscy zawodnicy klubu, także ci przyszli, mają wysokie umiejętności i wyróżniają się na tle krajowej konkurencji.

Reprezentantom KS Metraco Polkowice gratulujemy udanych startów i powiększenia medalowej kolekcji. Życzymy im również utrzymania wysokiej formy, którą prezentują od dłuższego czasu, a to z pewnością będzie miało wpływ na kolejne sukcesy!

Miejsca medalowe zawodników KS Metraco Polkowice

I miejsce – Anna Zaczyńska – K 30-39
I miejsce – Artur Kryś – M 40-49
I miejsce  – Renata Jędrasiak – K 50-59
I miejsce – Ireneusz Lubiatowski – M 50-59
I miejsce – Lucyna Stępień – K 60+
I miejsce – Stefan Helwich – M 60+

II miejsce – Piotr Siwak – M 50-59
II miejsce – Jolanta Kurzawska – K 60+
II miejsce – Jan Mikołajczak –M 60+

III miejsce – Roman Woroch – M 50-59
III miejsce – Janina Woronko – Zaczyńska – K 60+
III miejsce – Krzysztof Kalisz – M 60+

/fot. KS Metraco Polkowice/

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.