H&M inwestorem w LSSE

Firma H&M ma zainwestować w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej ponad 280 mln zł, a tym samym stworzyć nowe miejsca pracy. Inwestor chce także w podstrefie Krzywa wybudować trzecie już w Polsce centrum dystrybucji H&M.

0
1902

Firma H&M ma zainwestować w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej ponad 280 mln zł, a tym samym stworzyć nowe miejsca pracy. Inwestor chce także w podstrefie Krzywa wybudować trzecie już w Polsce centrum dystrybucji H&M.

Firma H&M inwestorem w LSSE

Zdaniem Witolda Lecha Idczaka, prezesa Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej inwestycja firmy H&M jest ważnym projektem dla regionu. – Mamy nadzieję, że dzięki tak dużej inwestycji zatrudnienie znajdą setki osób, które do tej pory bez skutku szukały pracy, co praktycznie wyeliminuje bezrobocie w Gminie Chojnów. Ważne jest dla nas każde nowe miejsce pracy. Tym bardziej jeśli, zgodnie z zapewnieniami inwestora, będzie ono nowoczesne, przyjazne i bezpieczne dla samego pracownika – mówi prezes LSSE.

 Logistyka jest niezwykle istotnym elementem w rozwijającej się sieci branży detalicznej, podlegającej nieustannym przeobrażeniom, które wymagają inwestycji również w zaawansowane rozwiązania technologiczne, a ten projekt świetnie spełnia warunki niezbędne do zapewnienia niezawodnego i konkurencyjnego procesu dystrybucji – dodaje Michael Schultz reprezentujący firmę H&M.

Nowe centrum logistyczne H&M

Nowoczesne centrum logistyczne będzie zlokalizowane w miejscowości Krzywa na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej – zaledwie 700 m od węzła drogowego „Krzywa” autostrady A4 i drogi krajowej 94.

H&M planuje otwarcie centrum na przełomie 2018 i 2019 r. W nowoczesnym obiekcie pracę znajdzie ponad 1000 osób. Inwestor zapewnia, że budynek będzie wyposażony w wiele dogodnych rozwiązań, zapewniających bezpieczne, przyjazne i nowoczesne środowisko pracy.

Obiekt będzie także przyjazny dla środowiska. Zostanie zbudowany zgodnie z wymogami międzynarodowego systemu certyfikacji ekologicznej budynków LEED (Leadership in Energy and Environmental Design) na poziomie Silver. Dlatego już na etapie projektowania Centrum Dystrybucyjnego w Krzywej H&M planuje zastosowanie proekologicznych rozwiązań, które będą wykorzystane podczas budowy, użytkowania i konserwacji.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.