Mistrzowie start-upów nagrodzeni

Program „Zrób swój Start-up” to legnicki projekt warsztatów, uczących młodzież realizacji innowacyjnych pomysłów na własny biznes. Najlepsi twórcy właśnie zostali wynagrodzeni. 

0
522

Program „Zrób swój Start-up” to legnicki projekt warsztatów, uczących młodzież realizacji innowacyjnych pomysłów na własny biznes. Najlepsi twórcy właśnie zostali wynagrodzeni. 

Projekt „Zrób swój Start-up”

W trwających wiele miesięcy warsztatach start-upowych uczestniczyło około stu młodych legniczan. Zwycięzcami zostali: zespół w składzie: Tomasz Jaworski i Dominik Szymański (I LO) z aplikacją Terest, pozwalającą na poznawanie i spotykanie się z ludźmi o wspólnych zainteresowaniach, a także Łukasz Podlipski (II LO) z projektem Casual – sklepem internetowym, za pomocą którego można sprzedać nieużywane przez nas, ale wysokiej klasy ubrania.

Zwycięzcy otrzymali 26 września (podczas trwania ostatniej odsłony programu) nagrody specjalne, ufundowane przez firmę Modernbud. Czeki opiewające na tysiąc złotych dwóm zdobywcom pierwszych miejsc, w obecności prezydenta Tadeusza Krzakowskiego, wręczył prezes Modernbudu, Zbigniew Baran.

Start-up to droga do wielkiego, innowacyjnego biznesu – mówił prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski, gratulując laureatom – Tomaszowi Jaworskiemu i Łukaszowi Podlipskiemu. – Jesteśmy w czołówce polskich miast, które wspierają biznesowe zainteresowania młodzieży. Dziękuję też legnickim firmom za aktywne włączenie się w propagowanie tej idei. Dzisiaj szczególnie Modernbudowi – dodał Krzakowski.

Podziwiam i wspieram takich przedsiębiorczych, młodych ludzi. Byłem zaskoczony profesjonalizmem aplikacji opracowanych przez uczestników warsztatów i ich prezentacji. Takie inicjatywy są godne wszelkiego wsparcia – powiedział fundator nagród i prezes firmy Modernbud, Zbigniew Baran.

Źródło: Urząd Miasta Legnica

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.