Przemków: Dolnośląskie Święto Miodu i Wina po raz osiemnasty

0
525
TutajGLOGOW.pl Przemków Dolnośląskie Święto Miodu i Wina po raz osiemnasty

Przemków już po raz osiemnasty w najbliższą sobotę i niedzielę tj. 23 i 24 września 2017 roku stanie się stolicą miodu i wina. Wiele atrakcji czekać będzie na mieszkańców i turystów.

Przyjadą do Przemkowa pszczelarze z całej polski, podczas Święta Miodu i Wina zaprezentują swoje wyroby. Na przybyłych gości czeka wiele atrakcji dla duszy i ciała. Będzie można nabyć różne rodzaje miodów tj. lipowy, rzepakowy, wrzosowy, gryczany, oraz nalewki, wina i inne wyroby od wystawców z całej polski. Śmiało można powiedzieć, że przemkowskie Święto Miodu i Wina stało się tradycją regionu. Przemków stał się stolica miodu tego możemy być pewni. Każdy kto lubi miód powinien się tu chociaż raz pojawić.

Sobotnie atrakcje rozpocznie o godzinie 10 Rajd Rowerowy po Wrzosowej Krajnie o puchar Proboszcza Parafii pw. WNMP Krzysztofa Mrukowicza. Przewidziano trzy trasy, tak więc każdy znajdzie coś dla siebie. Rajd zakończy się wspólnym ogniskiem.

Burmistrz Przemkowa zaprasza na XV Ogólnopolski Bieg po Miód w sobotę 23 września już od 12.00. Bieg rozpoczną dzieci i młodzież. Osobno biegać będą dziewczęta i chłopcy. Jako pierwsi wystartują przedszkolaki oraz osoby z niepełnosprawnością. Wręczenie nagród o godzinie 14.30.

Fani motoryzacji będą mieli okazję o godzinie 15 w sobotę zobaczyć paradę motocykli w ramach Spotkania Motocyklistów.

Po południu kolejne atrakcje czekają uczestników w Parku Miejskim, tam będziemy mieli okazję zobaczyć i usłyszeć, zespoły wokalno- taneczne, ludowe, koncert orkiestry dętej, pokaz zumby.

Niedziela rozpocznie się Mszą Świętą o godzinie 9.30 w kościele parafialnym pw. Najświętszej Marii Panny w Przemkowie z udziałem Księży Proboszczów rzymsko-katolickich, prawosławnej, greko-katolickiej, krajowych duszpasterzy, pszczelarzy oraz gości. Będzie to ciekawe przeżycie i niecodzienne doświadczenie.

Po mszy odbędzie się przemarsz uczestników święta wraz z orkiestrą dętą i pocztami sztandarowymi do Parku Miejskiego, gdzie rozpocznie się dalsze świętowanie.

Niedzielne przedpołudnie rozpocznie się o11.30 powitaniem honorowych gości i uczestników Dolnośląskiego Święta Miodu i Wina 2017. Będą okoliczne przemówienia oraz podsumowanie konkursów: Wzorowa Pasieka i Wzorowe Gospodarstwo Pasieczne.

O godzinie 14 po południu wystąpi zespól taneczny Cykady a na zakończenie wieczoru o godzinie 19 wystąpi zespół Video.

Organizatorzy liczą na dobrą pogodę i świetny humor.

24 września w niedziele będzie można oddać krew wystarczy zabrać ze sobą dowód osobisty.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.