Medalowe Mistrzostwa Europy dla Legionu Głogów!

0
527

Reprezentanci Legionu Głogów przyzwyczaili już do świetnych występów w krajowych i międzynarodowych imprezach. Tym razem podopieczni Macieja Domińczaka wywalczyli cztery medale podczas Mistrzostw Europy, które odbyły się w Macedonii. Głogowianie wywalczyli w Skopje jedno złoto, dwa srebrne medale i jeden brązowy krążek.

Złoty medal w stolicy Macedonii wywalczyła Zuzanna Matusiewicz. W finale zawodniczka reprezentująca Legion Głogów pokonała rywalkę ze Słowacji, dzięki czemu stanęła na najwyższym stopniu podium. Receptą na sukces okazały się serie ciosów prostych, które skutecznie rozbijały przeciwniczkę. – „Konsekwencja w realizowaniu planu taktycznego opłaciła się i teraz to Zuzia może cieszyć się tytułem Mistrzyni Europy” – ocenił występ trener Maciej Domińczak.

Jednego punktu do wywalczenia tytułu brakło Martynie Kierczyńskiej. Fighterka Legionu Głogów walczyła bardzo ambitnie i z pewnością może mieć powody do zadowolenia. Do wymarzonego złotego medalu zabrakło jej niewiele, co może pozostawiać spory niedosyt, ale przede wszystkim dobrze rokuje na przyszłość. – Martyna stoczyła trzy walki i mimo młodego wieku walczy już na wysokim poziomie i to z najlepszymi na świecie” – pochwalił swoją podopieczną Domińczak.

Tytułu wywalczonego przed dwoma laty nie zdołał obronić Dominik Bala. Zawodnik ten dotarł do finału, jednak tam nie zdołał pokonać swojego przeciwnika i na pocieszenie został mu srebrny krążek. Medalowy dorobek Legionistów uzupełniła Julia Świca. W walce o finał minimalnie lepsza okazała się reprezentantka Rosji, jednak zawodniczka głogowskiego klubu stoczyła dobry pojedynek i niewiele brakło, by walczyła o główne trofeum.

Na uwagę zasługuje też fakt, że Bala i Kierczyńska w K1 oraz Matusiewicz w low-kicku zostali najlepszymi zawodnikami reprezentacji Polski w swoich formułach. To kolejny dowód na wielkie umiejętności zawodników Legionu.

„Bardzo cieszy, że to właśnie nasi zawodnicy zasłużyli na to wyróżnienie. Wyniki młodych Legionistów pokazują, że tok szkolenia w klubie idzie w dobrym kierunku. Sporo wygranych walk, cztery medale i to w najtwardszych formułach kickboxingu świadczą o tym, że nasi wojownicy dobrze i mocno pracowali. Wszyscy możemy być z nich dumni!” – podsumował opiekun głogowskich zawodników.

Wynik osiągnięty w Macedonii jest kolejnym potwierdzeniem klasy fighterów trenujących pod okiem Macieja Domińczaka. Zawodnicy głogowskiego klubu stale powiększają medalowy dorobek, a to tylko pokazuje, że praca wykonana na treningach nie idzie na marne. Reprezentantom Legionu Głogów serdecznie gratulujemy!

/fot. Legion Głogów/

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.