Zostań wolontariuszem Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości

Bardzo potrzebni są wolontariusze z Legnicy do ogólnopolskich akcji tj. Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości. Oferta jest skierowana do tych którzy chcą zarówno się rozwijać, jak i pomagać. 

0
382

Bardzo potrzebni są wolontariusze z Legnicy do ogólnopolskich akcji tj. Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości. Oferta jest skierowana do tych którzy chcą zarówno się rozwijać, jak i pomagać. 

Ponad 800 wolontariuszy zamierza w tym roku zaangażować w swoje działania na Dolnym Śląsku Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości. Bardzo potrzebni są też wolontariusze z Legnicy.

Oferta wolontariatu w Szlachetnej Paczce i Akademii Przyszłości jest skierowana dla tych, którzy chcą nie tylko pomagać, ale także rozwijać się i mieć wpływ na rzeczywistość.

Jak zostać wolontariuszem Szlachetnej Paczki?

Zgłoś się i wypełnij formularz na www.superw.pl, jeżeli: lubisz ludzi, masz motywację do rozwoju, potrafisz współpracować z innymi i masz skończone 18 lat. Kolejność zgłoszeń ma znaczenie.

Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości to znane, ogólnopolskie wolontariaty, organizowane przez Stowarzyszenie Wiosna. Pomysłodawcą projektów jest ks. Jacek Stryczek.

– Do pomagania  i wolontariatu podchodzimy kompleksowo. Bo wolontariat w Paczce i Akademii nie jest poświęcaniem się, tylko rozwijaniem siebie. To jest taki wolontariat jak Harvard – kiedy go skończysz, jesteś już innym człowiekiem. Liczy się to, czego się nauczyłeś, jak się rozwinąłeś i jakich poznałeś ludzi – mówi ks. Jacek Stryczek.

Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości na szerszą skalę

Dzięki pracy wolontariuszy w ubiegłorocznej edycji szlachetnej paczki w całej Polsce pomoc otrzymało blisko 19 tysięcy rodzin i ponad 2000 dzieci w Akademii Przyszłości.

Nie ma Paczki bez wolontariuszy. To od nich zależy, jak wiele potrzebujących rodzin i dzieci otrzyma mądrą pomoc. Na terenie całego województwa dolnośląskiego poszukiwanych jest 800 wolontariuszy do Paczki i do Akademii.

Wolontariusze docierają do rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji i określają, jaki rodzaj pomocy będzie dla nich mądrą pomocą. SuperW Paczki łączą potrzebujących z darczyńcami. Wchodzą do świata biedy – tam, gdzie inni nie chcą, albo boją się wejść. To wyzwanie okazuje się bardzo satysfakcjonujące, bo aż 79 proc. z nich uważa, że Paczka to najważniejsze wydarzenie w ich życiu.

Z kolei wolontariusze Akademii Przyszłości przez cały rok regularnie, raz w tygodniu, spotykają się z dziećmi, które nie odnajdują się w szkolnej rzeczywistości i nie wierzą w swoje możliwości. Wolontariusz staje się przyjacielem i mentorem dziecka. Uczy je wygrywać, wzmacnia jego dobre strony, podnosi jego samoocenę i sprawia, że dziecku zaczyna się chcieć.

Wolontariuszem może być każdy. To zarówno osoby młode, studiujące, jak również osoby o ustabilizowanej sytuacji zawodowej, które odczuwają potrzebę działania społecznego.

– Chciałam pomagać mądrze. Zobaczyłam, że w Paczce pomagamy konkretnym rodzinom i to mnie bardzo przekonało, ponieważ wiedziałam, że ta pomoc jest skrojona na miarę potrzeb rodziny – mówi Natalia, wolontariuszka Szlachetnej Paczki z kilkuletnim stażem.

Kandydaci mogą się zgłaszać we wrześniu. Warto się jednak spieszyć. By zostać wolontariuszem Szlachetnej Paczki lub Akademii Przyszłości wystarczy wejść na stronę www.superw.pl i wypełnić krótki, intuicyjny formularz zgłoszeniowy. Następne kroki to rozmowa i jednodniowe wdrożenie.

W Legnicy wszyscy chętni proszeni są o kontakt z panem Jakubem Należnym w wydziale promocji i komunikacji społecznej Urzędu Miasta, zajmującym się kwestiami wolontariatu – e-mailjnalezny@legnica.eu, tel. 76 72 12 364.

Tu będzie można również otrzymać specjalny formularz, przeznaczony dla będących w potrzebie rodzin, na którego wypełnienie i wzięcie udziału w programie wyrażą one zgodę.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.