Legnicki Festiwal Kultur

Jutro, 27 sierpnia o godzinie 15:00, na Dziedzińcu Akademii Rycerskiej już po raz piąty odbędzie się festiwal pt. "Kto siedzi na miedzi (-y)?". Wstęp darmowy.

0
551

Jutro, 27 sierpnia o godzinie 15:00, na Dziedzińcu Akademii Rycerskiej już po raz piąty odbędzie się festiwal pt. “Kto siedzi na miedzi (-y)?”. Wstęp darmowy.

Niedzielne wydarzenie jest interdyscyplinarną prezentacją kultur tradycyjnych, występujących na terenie Legnicko-Głogowskiego Okręgu Miedziowego. Składają się na nie występy artystyczne zespołów folklorystycznych, warsztaty zanikających zawodów, prezentacje stoisk z rękodziełem i kulinariami.

Impreza pokazuje, że w regionie wciąż żywa jest bogata kultura tradycyjna, którą kultywują polscy reemigranci z Bośni (ich główne skupisko znajduje się w powiecie bolesławieckim), Bukowiny (wieś Koźlice koło Głogowa), Łemkowie (w okolicach Legnicy i Lubina znajduje się ich największe skupisko w Polsce), Romów, Polaków z Kresów i Niemców.

Działający przy Legnickim Centrum Kultury, które jest organizatorem festiwalu, Zespół „Legnica” zaprezentuje przywracany folklor Pogórza Kaczawskiego.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.