Zakończenie budowy chodnika przy Gałczyńskiego

0
457

W Legnicy zakończyła się budowa chodnika przy ul. Gałczyńskiego na osiedlu Piekary. Inwestycja kosztowała miasto blisko 66 tys. zł. 

Chodnik przy Gałczyńskiego remontowany był od skrzyżowania z ul. Nałkowskiej do ul. Sikorskiego. Prace polegały na wymianie zniszczonej nawierzchni betonowej na kostkę betonową. Przypomnijmy, że wcześniej przebudowano chodnik na tej ulicy do skrzyżowania z ul. Nałkowskiej.

Obecnie przebudowywane są jeszcze chodniki przy ul. Działkowej i Horyzontalnej. Przy Działkowej uszkodzone nawierzchnie betonowe i asfaltowe wymienia się na kostkę betonową, układane są obrzeża i krawężniki. Koszt inwestycji to około 100 tys. zł.

Z kolei przy ul. Horyzontalnej zniszczona głównie przez korzenie drzew nawierzchnia betonowa jest wymieniana na kostkę. Koszt tego remontu to około 32 tys. zł.

W tym roku przebudowano i wyremontowano kilka chodników przy: ul. Radosnej i Świerkowej oraz przy Batorego, Wańkowicza, Gombrowicza, Gałczyńskiego, Staffa, Norwida i Okrzei. Wartość tych zadań wyniosła w sumie około 410 tys. zł.

W tegorocznym budżecie na przebudowy i remonty chodników miasto przeznacza około 1,8 mln zł, nie wliczając w to zadań tego typu, realizowanych w ramach Legnickiego Budżetu Obywatelskiego. W tej formule zakończyła się przebudowa chodnika przy ul. Gwiezdnej. Trwa przy ul. Paderewskiego i na Batorego.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.