Darmowa pomoc prawna w Legnicy

0
502

Potrzebujesz konsultacji prawnej? Bez problemu otrzymasz ją w Legnicy – i to za darmo. 

W Legnicy skutecznie działa miejski system darmowej pomocy prawnej dla mieszkańców. Korzystający z takich możliwości, zazwyczaj proszą o porady dot. prawa cywilnego, spadkowego, rzeczowego, ubezpieczeń społecznych i prawa do opieki zdrowotnej, spraw alimentacyjnych, administracyjnych, majątkowych i karnych. Prawnicy wskazują sposoby rozwiązywania problemów prawnych i udzielają wszelkich potrzebnych informacji. Sporządzają także projekty pism w różnych sprawach. Jednorazowo poświęcają swym klientom od 15 minut do ponad godziny.

Darmowa pomoc prawna 

Dla przypomnienia – w Legnicy prowadzone są cztery punkty nieodpłatnej pomocy prawnej:

  • punkty nr 1 i 2 (Legnica, ul. Kościuszki 38) czynne są od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00.
  • punkty nr 3 i 4 (Legnica, ul. Witelona 8) czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00.

Kto udziela bezpłatnych konsultacji prawnych?

Nieodpłatna pomoc prawna w punktach przy ul. Witelona 8 świadczona jest osobiście przez adwokata lub radcę prawnego, a w szczególnie uzasadnionych przypadkach, z ich upoważnienia, przez aplikanta adwokackiego lub aplikanta radcowskiego.

W punktach prowadzonych przez organizacje pozarządowe przy ul. Kościuszki 38 porad udzielają także doradcy podatkowi – w zakresie prawa podatkowego, z wyłączeniem spraw podatkowych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, a także absolwenci wyższych studiów prawniczych posiadający co najmniej trzyletnie doświadczenie w udzielaniu porad prawnych.

Co mówią statystyki o darmowej pomocy prawnej w Legnicy? W pierwszym półroczu 2017 r. skorzystało z niego blisko 600 osób. Najbardziej pomocą zainteresowani są legniczanie powyżej 65 roku życia, dwa razy częściej kobiety, niż mężczyźni.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.