Piotr Konwa w szerokiej kadrze na Mistrzostwa Europy w kolarstwie szosowym

0
404

Reprezentujący grupę TC Chrobry Scott Głogów kolarz Piotr Konwa znalazł się w szerokiej kadrze zawodników na Mistrzostwa Europy w kolarstwie szosowym – informację podał Polski Związek Kolarski. Impreza odbędzie się w dniach 2-6 sierpnia w duńskim Herning.  Ostateczny skład reprezentacji zostanie podany po zakończeniu Tour de France.

Piotr Konwa to lider grupy TC Chrobry Scott Głogów. Pod koniec czerwca zawodnik głogowskiej ekipy zajął 10. miejsce w Mistrzostwach Polski w kolarstwie szosowym w rywalizacji orlików. W sierpniu utalentowany kolarz może stanąć przed szansą występów w Mistrzostwach Europy. Oficjalna kadra nie jest jeszcze znana, ale Konwa znalazł się w gronie zawodników mających szansę na wyjazd do Danii.

Poniżej szeroka kadra Polski z podziałem na kategorie.

Elita Kobiet – selekcjoner Mariusz Mazur

  1. Brzeźna Monika – Mat Atom Deweloper
  2. Bujak Eugenia – BT City Ljubliana
  3. Jasińska Edyta – TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team
  4. Jasińska Małgorzata – Cylance Pro Cycling
  5. Karasiewicz Karolina – TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team
  6. Pawłowska Katarzyna – Boels Dolmans
  7. Plichta Anna – WM3 Pro Cycling Team
  8. Rutkowska Natalia – TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team
  9. Szybiak Ewelina – Mat Atom Deweloper
  10. Wilkos Katarzyna – Mat Atom Deweloper

 

Elita Mężczyzn – selekcjoner Piotr Wadecki

  1. Banaszek Adrian – Kolss Cycling Team
  2. Bernas Paweł – Domin Sport
  3. Białobłocki Marcin – CCC Sprandi Polkowice
  4. Bodnar Maciej – Bora-Hansgrohe
  5. Domagalski Karol – One Pro Cycling
  6. Franczak Paweł – Team Hurom
  7. Gołaś Michał– Team Sky
  8. Gradek Kamil – One Pro Cycling
  9. Komar Mateusz – Voster Uniwheels Team
  10. Kurek Adrian – CCC Sprandi Polkowice
  11. Paterski Maciej – CCC Sprandi Polkowice
  12. Stępniak Grzegorz – Wibatech 7R Fuji
  13. Wiśniowski Łukasz – Team Sky

Kobiety U23 – trener Mariusz Mazur

  1. Lach Marta – Mat Atom Deweloper
  2. Nerlo Aurela – Mat Atom Deweloper
  3. Perekitko Karolina – TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team
  4. Pikulik Daria – BCM Nowatex Ziemia Darłowska
  5. Pikulik Wiktoria – BCM Nowatex Ziemia Darłowska
  6. Różyńska Nikola – Alks Stal Ocetix Iglotex Grudziądz
  7. Ratajczak Alicja – UKS Mróż Colnago Jedynka Kórnik
  8. Skalniak Agnieszka – Astana Women’s Team

Mężczyźni U23 – trener Marek Leśniewski

  1. Aniołkowski Stanisław – Team Hurom
  2. Banaszek Alan – CCC Sprandi Polkowice
  3. Banaszek Norbert – Kolss Cycling Team
  4. Brożyna Piotr – CCC Sprandi Polkowice
  5. Górecki Patryk – KS Pogoń Mostostal Puławy
  6. Konwa Piotr – TC Chrobry Scott Głogów
  7. Paluta Michał – CCC Sprandi Polkowice
  8. Pawlak Tobiasz – KK Tarnovia Tarnowo Podgórne
  9. Sajnok Szymon – Attaque Team Gusto
  10. Sławek Damian – GKS Cartusia
  11. Tracz Szymon – Wibatech 7R Fuji

Juniorki- trener Marcin Adamów

  1. Bielawska Klaudia – UKS Koźminianka Koźminek
  2. Jaskulska Marta – BCM Nowatex Ziemia Darłowska
  3. Kumięga Karolina – TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team
  4. Jajczak Marta – Międzygminny Ludowy Klub Sportowy Wieluń
  5. Majewska Oliwia – UKS Copernicus- SMS Toruń
  6. Rysz Kaja – ZKS „Stal” Rzeszów
  7. Tonder Sara – LKS Atom Boxmet Dzierżoniów

Juniorzy – trenerzy: Waldemar Cebula, Tomasz Owsian

  1. Burczak Dawid-LKK ZM „Warmia” Biskupiec-SMS Świdnica
  2. Drobny Szymon-WLKS Krakus BBC Czaja
  3. Klasiński Bartosz-ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz-SMS Świdnica
  4. Konieczny Mikołaj-KKS Gostyń-SMS Świdnica
  5. Kostański Mateusz-KLTC Konin-SMS Toruń
  6. Kwiatkowski Maciej-UKS Copernicus-SMS Toruń
  7. Lewandowski Artur-UKS Copernicus-SMS Toruń
  8. Maciejuk Filip-KS Pogoń Mostostal Puławy-SMS Żyrardów
  9. Migas Dawid-TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team
  10. Papierski Damian-UKS Koźminianka Koźminek-SMS Świdnica
  11. Richter Wiktor-UKS Koźminianka Koźminek-SMS Świdnica
  12. Wawrzyniak Karol-UKS Copernicus-SMS Toruń

/fot. Piotr Konwa Facebook/