Egzotyczne rośliny zakwitają w Palmiarni

0
665

Legnicka Palmiarnia zaczęła na dobre rozkwitać. Niedawno zaczął owocować banan zwyczajny (Musa paradisiaca), którym interesują się ptaki zamieszkujące te miejsce. 

Owoce bananu są coraz większe, oczywiście jadalne. Najbardziej interesują się nimi egzotyczne ptaki, które chętnie posilają się bananami.

Palmiarnia w Legnicy zakwita

Ostatnio imponującymi kwiatami pokryła się Pachypodium Lamera (Pachypodium lamerei), czyli tzw. Palma Madagaskaru, znana również jako Gwiazda stepowa. Roślina ta nawet w naturze kwitnie dość rzadko, dlatego warto zobaczyć to cudo.

Miłośnicy palmiarni doskonale znają ogromny egzemplarz monstery, która świetnie zadomowiła się na skale ponad oczkiem wodnym.

– Ta przeurocza monstera właśnie nam zakwitła. Duża ilość ogromnych kwiatostanów wróży jeszcze obfitsze kwitnienie. Ta dziś nieco zapomniana, choć niesłusznie, roślina jest dość łatwa w domowej uprawie, ale bardzo trudno jest doczekać się jej kwitnienia. Legniczanie i turyści mają teraz wyjątkową okazję, by to zjawisko zobaczyć – zachęca pani Henryka Zdziech, miejska ogrodniczka.

Palmiarnia i mini-zoo

Latem palmiarnia czynna jest w zwykłe dni od 10:00 do 17:00, a w dni wolne i święta od 12:00 do 18:00. Mini-zoo, znajdujące się przy palmiarni zaprasza od 10:00 do 20:00. Wstęp bezpłatny.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.