Atrakcje wakacyjne w Legnicy

0
750

Na tegoroczne wakacje instytucje miejskie w Legnicy przygotowały szereg atrakcji – a wśród nich – bogata oferta zajęć edukacyjnych, rekreacyjnych i rozrywkowych. Każdy zainteresowany znajdzie coś dla siebie.

Przedstawiamy różnorodne propozycje na wakacje w Legnicy, organizatorami wydarzeń są: Legnickie Centrum Kultury, Muzeum Miedzi oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Legnickie Centrum Kultury

Podczas wakacji LCK oferuje udział w artystyczno-kreatywnych warsztatach i obozie językowym. Ponadto zaprasza na imprezy wpisane w program działalności LCK.

 1. Legnickie Wieczory Organowe (Katedra Legnicka, godz.19.15, wstęp wolny):
 • 07. – Roman Perucki – organy oraz Maria Perucka – skrzypce. W programie m.in. utwory J. S. Bacha, Louisa Vierna i Feliksa Borowskiego.
 • 08. – Olivier Eisenmann – organy i Verena Steffen – flet (Szwajcaria). W programie m.in. utwory kompozycje Fanny Hensel-Mendelssohna, Josef Gabriel Rheinberger czy Hansa Hillera.
 • 08. – Giampaolo di Rosa – organy (Portugalia). W programie m.in. utwory J. S. Bacha oraz kompozycje samego organisty.

Gdzie się podziała Pani Muzyka? – warsztaty muzyczno-detektywistyczne, 10.07-21.07. (turnus 2-tygodniowy), Akademia Rycerska (dzieci w wieku 6-12 lat; cena: 399 zł). W programie m.in. eksperymenty w laboratorium, ogólnorozwojowe zajęcia muzyczne, zajęcia taneczne, przygotowanie i nagranie videoklipu, nauka gry na instrumentach, zajęcia z wokalu, spotkania z muzykami, na koniec koncert dla rodziców.

Immersion English Camp – obóz językowy, 31.07-04.08., od godz.9.00 (Akademia Rycerska) z udziałem ponad 20 Amerykanów i Brytyjczyków. Zajęcia w różnych grupach wiekowych oraz na odpowiednim poziomie językowym (cena: 400 zł).

Koncert „KANSAS CITY HERE I COME” Deborah Brown Quartet – 02.08., godz.19.00, Sala Maneżowa w Akademii Rycerskiej, impreza biletowana.

 1. Legnicka Akademia Filmowa – Warsztaty Filmu Animowanego, wstęp wolny/bilety.

W programie m.in. warsztaty animacji poklatkowej, poranki filmowe dla dzieci na dziedzińcu Zamku Piastowskiego i projekcje filmów w ramach cyklu Kino na Dachu Galerii Piastów:

 • 17-20.08., 21.00, „Kino na dachu” – projekcja filmowa, Dach Galerii Piastów, wstęp wolny,
 • 08., godz.18.00, „Tenorek w krainie bajek” – muzyczne widowisko multimedialne dla dzieci,
 • 08., godz.18.00, Gala festiwalowa LAF-WFA, Kino Piast, wstęp wolny.

Piknik „Koniec lata” – 26.08.2017 godz. 11.00-15.00, nawiązujący do Legnickiej Akademii Filmowej (współorganizacja z Legnickim Towarzystwem Społeczno-Kulturalnym):

 • warsztaty adresowane do dzieci, propagujące polskie bajki animowane,
 • parada bajkowych postaci i wspólna zabawa przy muzyce,
 • konkursy, rękodzieło, występy (Osiedle Piekary przy Zespole Szkół Integracyjnych).

V Legnicki Festiwal Kultur „Kto siedzi na miedzi (-y)?” – 27.08., godz.15.00, dziedziniec Akademii Rycerskiej, wstęp wolny.

Występy zespołów folklorystycznych, prezentacje stoisk z rzemiosłem i kulinariami. Prezentacja bogatej kultury polskich reemigrantów z Bośni i Bukowiny, Łemków, Romów, Polaków z Kresów, Niemców.

Muzeum Miedzi

Oferta wakacyjna Muzeum Miedzi w Legnicy to warsztaty plastyczno-manualne, projekcje filmowe oraz gry i zabawy z edukatorami muzealnymi. Tematy spotkań i ich terminy należy uzgodnić telefonicznie z Działem Naukowo-Oświatowym, tel. 76 862 49 49, 608 628 961.

Warsztaty:

 • „Rysujemy, malujemy, lepimy, zdobimy” – warsztaty plastyczne inspirowane aktualnymi wystawami muzealnymi,
 • „Druciane błyskotki” – warsztaty manualne, podczas których dzieci będą tworzyły ozdoby z miedzianego drutu, nici i wielobarwnych korali. Koszt uczestnictwa: 6 zł od dziecka.

Projekcje:

 • „Muzeum Utracone” – filmy animowane o ratowaniu polskich dzieł sztuki w okresie wojen i konfliktów zbrojnych

Gry i zabawy edukacyjne:

 • „Historia w kufrach zamknięta” – gra polegająca na odszukaniu ukrytych na sali muzealnej tajemniczych skrzynek, których zawartość posłuży do tworzenia biografii postaci z przeszłości.
 • „Dziecięce skłonności do przeszłości” – quizy, gry planszowe oraz zabawy w terenie dotyczące historii godła i hymnu polskiego oraz dziejów Legnicy i jej zabytków.

Ośrodek Sportu i Rekreacji:

6-7 lipca Turniej plażowej piłki nożnej Kormoran Cup dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów (godz. 9.00), udział bezpłatny.

1 sierpnia – Radosny Wielobój – zawody pływackie, sztafeta i badminton (obowiązuje bilet wstępu na basen)

5 sierpniakonkurs rzeźby w piasku Piaskownica 2017 (kąpielisko Kormoran, bilet wstępu na kąpielisko)

Rywalizacja grupowa do 11 lat (3 osoby). Indywidualna (powyżej 11 lat) oraz rodzinna. Zwycięzcy otrzymają sprzęt sportowy i AGD.

15 sierpnia Rodzinny Festyn na Zakaczawiu (okolice mostu kartuskiego); w jego trakcie:

Mistrzostwa Legnicy w Lepieniu Pierogów, wielobój sportowo-rekreacyjny, kiermasz kulinarny, parafialna loteria fantowa, występy zespołów muzycznych, potańcówka.

25 sierpniaW piątek o piątej – Festyn Osiedlowy na Koperniku (Park Bielański, godz. 15.00). W programie; konkursy, gry. Zabawy z nagrodami, rowerowy tor przeszkód, rzut podkową, gra w kule, wielobój rodzinny, pokaz akrobacji na skateparku i dyskoteka pod chmurką.

Źródło: Urząd Miasta Legnica

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.