Podsumowanie projektu Młody Obywatel

0
715

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 9 wraz z opiekunką, Moniką Spychalską, jako jedna z 20 najlepszych drużyn w kraju, reprezentowali Legnicę na Zamku Królewskim w Warszawie w podsumowaniu ogólnopolskiego projektu Młody Obywatel.

Legniczanie, którzy przybrali nazwę RATUSZaki, zrealizowali projekt Młody Obywatel – Urząd od podszewki. Pod lupę wzięli Urząd Miasta, a udana współpraca z legnickimi urzędnikami spowodowała, że znaleźli się wśród 20 najlepszych drużyn z całego kraju. Ich zadaniem była wnikliwa obserwacja funkcjonowania urzędu i dzielenie się z innymi tą wiedzą. Zbierali też opinie o pracy i życzenia dla urzędników.

Młody Obywatel to ogólnopolski program, którego celem jest promowanie wiedzy na temat społeczności lokalnej oraz pokazanie sposobów, dzięki którym młodzi ludzie mogą aktywnie działać w swoim najbliższym otoczeniu. W dotychczasowych edycjach programu uczestniczyło ponad 1250 szkół, niemal 1700 nauczycieli i około 14 000 uczniów. W ramach programu odbyło się ponad 3800 spotkań i lekcji z młodzieżą oraz niemal 300 warsztatów.

Program Młody Obywatel jest realizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie i Fundację BGK im. J. K. Steczkowskiego.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.