W Głogowie odbędzie się I Spartakiada Osób Niepełnosprawnych i Chorych

0
582

Już w najbliższą sobotę 1 lipca wystartuje „I Spartakiada Osób Niepełnosprawnych i Chorych”. Gospodarzem imprezy będzie Chrobry Głogów. Uczestnicy zawodów będą mieli niepowtarzalną okazję, aby sprawdzić swoje umiejętności sportowe.

Po raz pierwszy w Głogowie

W skali ogólnopolskiej tzw. spartakiady nie są niczym nowym. Już wiele lat temu wiele miast organizowało zawody sportowe dla osób niepełnosprawnych (m.in. w Inowrocławiu, Radomiu, czy Jaśle). Za każdym razem tego typu imprezom towarzyszą wielkie emocje. Ani mniejsze, ani większe, niż na zawodach sportowych osób pełnosprawnych.

W najbliższą sobotę podobne emocje zawitają do Głogowa. Już od godz. 9:00 na obiektach sportowych Chrobrego Głogów odbędzie się bowiem „I Spartakiada Osób Niepełnosprawnych i Chorych”. Impreza jest organizowana przez Stowarzyszenie ODONIS oraz Polskie Stowarzyszenie Diabetyków. Sfinansuje ją natomiast Gmina Miejska Głogów.

Śpiewające pływanie

Hasło pierwszej głogowskiej Spartakiady brzmi: “Sport Drogą Do Usprawnienia”. Zawody adresowane są do osób dorosłych – niepełnosprawnych oraz długotrwale chorych. Głównymi celami imprezy są m.in. popularyzacja sportu wśród osób niepełnosprawnych, promocja aktywnego stylu życia u osób niepełnosprawnych, rywalizacja sportowa jako sposób na pokonywanie barier psychicznych i fizycznych, integracja ze środowiskiem lokalnym oraz innymi placówkami pomagającymi osobom niepełnosprawnym i chorym.

W ramach zawodów na Pływalni Chrobry wyłonionych zostanie 10 osób. Będą one uczestniczyć w finale odbywającym się w Łagowie w dniach 9–11 lipca. Konkurencje zostały opracowane z największą starannością tak, aby w pełni wykorzystać potencjał naszych obiektów oraz aby stanowiły prawdziwe wyzwanie dla uczestników.

Wszystko rozpocznie się pływaniem na czas stylem dowolnym, następnie pływanie z pianką na czas, kolejną konkurencją będzie fikołek i dotknięcie dna, a wszystko zakończy emocjonujący wyścig w stylu grzbietowym, w trakcie którego… będzie się śpiewać.

Gmina Miejska Głogów serdecznie zaprasza mieszkańców na teren Pływalni Chrobry oraz do dopingowania zawodników w godz. 9:00–12:00 (w związku z imprezą w godzinach tych pływanie nie będzie możliwe).

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.