Letnie sparingi pomarańczowo-czarnych. Jeden test-mecz w Głogowie

0
722

26 czerwca piłkarze Chrobrego Głogów powrócą do treningów i rozpoczną tym samym przygotowania do nowego sezonu. W letnim okresie przygotowawczym drużyna prowadzona przez nowego trenera Grzegorza Nicińskiego rozegra cztery sparingi. Jeden z nich odbędzie się w naszym mieście. 5 lipca przeciwnikiem pomarańczowo-czarnych będzie czeska Olympia Hradec Kralove.

W ostatnim czasie tematem numerem jeden związanym z pierwszoligowym Chrobrym Głogów była rzecz jasna zmiana na stanowisku trenera. Ireneusz Mamrot opuścił Wita Stwosza 3 po 6,5 roku prowadzenia pomarańczowo-czarnych, natomiast jego miejsce zajął Grzegorz Niciński, który w poprzednim sezonie doprowadził Arkę Gdynia do finału Pucharu Polski. Piłkarze Chrobrego powrócą do treningów 26 czerwca, a nowy opiekun głogowian rozpocznie przygotowania do rywalizacji na ligowych i pucharowych boiskach.

Zanim głogowianie zagrają o stawkę, czekają ich cztery mecze kontrolne. Pierwszy z nich zostanie rozegrany 5 lipca w Głogowie i będzie to jedyna potyczka pomarańczowo-czarnych w naszym mieście. Rywalem Chrobrego będzie czeski zespół Olympia Hradec Kralove. Co ciekawe, nasz pierwszoligowiec rok temu także rywalizował z drużyną z tego miasta. Wówczas przeciwnikiem był jednak ekstraklasowy FC.

Już dwa dni później podopieczni trenera Nicińskiego pojadą do Grodziska Wielkopolskiego na mecz z przedstawicielem Lotto Ekstraklasy, Cracovią. 12 lipca, także w tej miejscowości, rywalem będzie beniaminek pierwszoligowych boisk, Odra Opole. Całość dopełni test-mecz z Zagłębiem Lubin, który zaplanowano na 14 lub 15 lipca.

Dwa ostatnie weekendy przyszłego miesiąca są już zarezerwowane dla meczów o stawkę. Najpierw pomarańczowo-czarni rozpoczną zmagania w Pucharze Polski, natomiast tydzień później zainaugurują sezon ligowy.

W poprzedniej edycji Nice 1 Ligi nasz Chrobry zajął 12. miejsce w tabeli, dzięki czemu może przygotowywać się do kolejnego sezonu na zapleczu futbolowej elity. Gorzej pomarańczowo-czarnym wiodło się w Pucharze Polski, bowiem już w pierwszym spotkaniu lepszy okazał się Raków Częstochowa. Jak będzie w tym roku, przekonamy się już niebawem.

Plan przygotowań piłkarzy Chrobrego Głogów:

  • 26 czerwca – pierwszy trening
  • 5 lipca – spar. Chrobry Głogów – Olympia Hradec Kralove (w Głogowie)
  • 7 lipca – spar. Cracovia Kraków – Chrobry Głogów (w Grodzisku Wielkopolskim)
  • 12 lipca – spar. Odra Opole – Chrobry Głogów (w Grodzisku Wielkopolskim)
  • 14/15 lipca – spar. Zagłębie Lubin – Chrobry Głogów (w Lubinie)
  • 22/23 lipca – mecz Pucharu Polski (I runda)
  • 29/30 lipca – Nice 1 Liga (1 kolejka)

/fot. Chrobry Głogów S.A./

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.