Kąpieliska na wakacje w Legnicy

0
704

Dla wielu spędzanie czasu wolnego nad wodą jest główną letnią atrakcją – dlatego legnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji wychodzi naprzeciw oczekiwaniom. Już wkrótce (od 24 czerwca) będą otwarte kąpieliska zarządzane przez OSiR w Legnicy.

Już od soboty (24 czerwca) czynne będą miejskie kąpieliska, zarządzane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy. Kąpielisko Kormoran i basen przy ul. Radosnej czynne będą od godziny 10:00 do 19:00. Ceny biletów takie same, jak w minionym sezonie: dorośli – 6 zł, ulgowe – 3 zł, dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny – dorośli 3 zł, dzieci – 1,5 zł. Dzieci do lat 3 (pod opieką osoby dorosłej) – wstęp wolny.

Podobnie, jak w minionym roku, wszystkie obiekty zostaną odnowione. Nad bezpieczeństwem wypoczywających czuwać będą ratownicy. Legnickie kąpieliska cieszą się od lat wielką popularnością. W zależności od pogody, w ciągu sezonu odwiedza je od kilku do kilkudziesięciu tysięcy wypoczywających osób.

Kąpielisko Kormoran, ul. Kąpielowa

Amatorów aktywnego wypoczynku indywidualnego lub grupowego nad wodą wśród przyrody i zieleni zaprasza kąpielisko „Kormoran”. Obiekt położony jest nad zbiornikiem wodnym o powierzchni ponad 5 ha. Posiada strzeżone kąpielisko z piaszczystą plażą, brodzik dla najmłodszych, dużą zjeżdżalnię wodną oraz wypożyczalnie sprzętu pływającego.

Do dyspozycji gości są: przebieralnie, zewnętrzne prysznice, zadrzewione tereny zielone, miejsce do grillowania, boiska do piłki siatkowej, bezpłatne parkingi, pomost spacerowy, zjeżdżalnia, siłownia zewnętrzna, plac zabaw dla dzieci. W sezonie letnim na terenie kąpieliska dostępny jest również bar-kawiarnia. Dla miłośników wypraw wodnych są wypożyczalnie kajaków i rowerów wodnych. Wypożyczenia kajaka – 5 zł/godz., rower wodny – 6 zł/godz.

Basen, ul. Radosna

Bezpieczne plażowanie, rekreacja i kąpiele „pod chmurką” – to jego główne atuty. Nad bezpieczeństwem gości czuwają ratownicy WOPR. Na obiekcie jest basen o wymiarach 20x 50m i głębokości od 1 do 4 m oraz brodzik dla dzieci. Do dyspozycji użytkowników są także przebieralnie, urządzenia zabawowe i trawiaste plaże.

Uwaga – w tym sezonie z powodu budowy zbiorczej drogi południowej nieczynny będzie kompleks basenów przy ul. Stromej.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.