Zwierzaki marzą o nowym domu

0
678

Gmina Głogów i Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom „Amicus” gorąco zachęcają do adopcji . Niektóre zwierzaki nie potrafią przyzwyczaić się do warunków panujących w schronisku i tęsknią za ciepłem domowego ogniska.

Problem bezdomnych zwierząt

Psy i koty ze stowarzyszenia „Amicus” w Głogowie nie mają źle. Są karmione i poddawane zabiegom pielęgnacyjnym. Dzieci w domach dziecka też są karmione i też się o nie dba, ale czy na pewno marzyły o takim życiu? Brak rodziców i wymarzonych opiekunów to prawdziwa tragedia. Problem ten dotyka całą masę psów i kotów. Tylko w ciągu 2015 r. schroniska w Polsce przyjęły 90 tys bezdomnych psów, z czego adoptowano, zwrócono właścicielom lub sprzedano ponad 65 tys. A co pozostałymi? Niestety ponad 8 tys z nich padło, uciekło lub zostało uśmierconych.

Jednak w dalszym ciągu całe zastępy psów i kotów czekają na nowy dom. Również w głogowskim „Amicusie”. O tym, czy warto adoptować zwierzaka wie chyba każdy, kto podjął taką decyzję. Przygarnięte stworzenie potrafi odwdzięczyć się bezwarunkową miłością i wiernością.

Kupić czy adoptować?

Gmina Głogów podaje kilka powodów, dla których warto adoptować zwierzę. Być może zainteresuje to osoby, które planują kupić sobie psa lub kota:

  1. Adoptując ratujesz życie. Często zwierzęta, która trafiają do schroniska nie są w stanie poradzić sobie z nowymi warunkami. Być może całe życie spędziły w domu, gdzie miały ciepło, opiekę i bezpieczeństwo;
  2. Zwierzęta, które doświadczyły w życiu wiele złego, potrafią odwdzięczyć się bezgraniczną miłością;
  3. Adoptując dajesz dom, opiekę i rodzinę, czyli to, na co zasługuje każde zwierzę. Zwierzęta, tak jak ludzie pragną mieć swoją kochającą rodzinę i dom;
  4. Schroniska utrzymują swoich podopiecznych w dobrej formie i pilnują, aby wszelkie zabiegi u weterynarza były robione na czas. To oznacza, że Twój nowy członek rodziny będzie zaszczepiony, zaczipowany, odrobaczony i przebadany pod kątem ewentualnych chorób;
  5. Kupno zwierzaka od hodowcy wiąże się z niemały wydatkiem. Nawet jeżeli możesz sobie na niego pozwolić, lepiej wyjdziesz biorąc psiaka za darmo, a za zaoszczędzone pieniądze kupisz mu zabawki i akcesoria.

Różne zwierzęta, różne charaktery

Na nowym dom w głogowskim „Amicusie” oczekuje wiele psów i kotów, zarówno spokojniejszych, jak i nieco bardziej żywotnych (to tak, jak z ludźmi, więc choćby z tego powodu każdy powinien odwiedzić schronisko). Jest tutaj na przykład długowłosa, masywna i opanowana Delta w typie owczarka kaukaskiego; żywiołowy, szczekliwy, młodziutki Perkoz; spokojny i towarzyski kocur Myszon; czy Adamus – duży i miękki pieszczoch.

Oczywiście to nie wszyscy podopieczni głogowskiego Stowarzyszenia „Amicus”. Więcej szczegółów można uzyskać pod numerem telefonu: 698-305-889 (codziennie w godz. 16:00–20:00).

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.