Spływ Samoróbek o Błękitną Wstęgę Kaczawy

0
513

W niedzielę, 18 czerwca o godz. 15:00 rozpocznie się Spływ Samoróbek o Błękitną Wstęgę Kaczawy. Najlepsze samoróbki zostaną nagrodzone!  

W tym roku nowością organizacyjną, poprzedzającą tegoroczny spływ, jest konkurs na projekt – koncepcję samoróbki nawiązującej do tematu „Podróży marzeń”. Ma on na celu wybór 10 projektów samoróbek, które zostaną dofinansowane przez organizatora kwotą do 500 złotych na zakup materiałów niezbędnych do budowy pływadła.

Projekty obiektów pływających należy złożyć w siedzibie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Legnicy przy ul. Najświętszej Marii Panny 7.

– Pula dotacji nie została jeszcze wyczerpana, toteż ciągle czekamy na więcej koncepcji. Zawsze przyda się zastrzyk gotówki, aby dopracować w najmniejszych szczegółach swoją wymarzoną samoróbkę – mówi dyrektor OSiR Andrzej Gąska.

Spływ Samoróbek o Błękitną Wstęgę Kaczawy

W spływie uczestniczyć będą wszystkie załogi, których samoróbki spełnią wymogi bezpieczeństwa, zarówno te wcześniej wsparte finansowo przez organizatora, jak i te wybudowane własnym sumptem.

Udział w tej niezwykłej rzecznej eskapadzie mogą wziąć ekipy wieloosobowe, ale i samotne wilki słodkich wód. Zapraszani są uczniowie szkół, studenci, rzemieślnicy, majsterkowicze, szkutnicy, wynalazcy i wszyscy miłośnicy przygód.

Pula nagród dla załogantów wynosi dziesięć tysięcy złotych. Warunkiem koniecznym jest przepłynięcie na samoróbce milowego szlaku po rzece Kaczawie od mostu Bielańskiego do portu przed kościołem pw. św. Jacka w Legnicy.

Ważne – samoróbką nie może być kajak, łódź, rower wodny lub inny konwencjonalny sprzęt pływający. Regulamin jest dostępny na stronie www.osir.legnica.eu i na facebooku OSiR.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.