IV liga: Ostatnie dwa mecze rezerw Chrobrego Głogów. W sobotę u siebie

0
691

Dwie kolejki pozostały do zakończenia obecnych rozgrywek Saltex IV ligi. Występujący w lidze piłkarze rezerw Chrobrego Głogów w najbliższą sobotę zagrają na swoim boisku z przedostatnim w tabeli Zametem Przemków. Kilka dni później pomarańczowo-czarni pojadą do Warty Bolesławieckiej, gdzie czeka ich zakończenie sezonu 2016/2017.

Rezerwy Chrobrego Głogów zajmują aktualnie dziewiąte miejsce w tabeli Saltex IV ligi. W 28 spotkaniach pomarańczowo-czarni zgromadzili na swoim koncie 37 punktów. Głogowianie w najbliższą sobotę pożegnają się ze swoją publicznością meczem z Zametem Przemków. Przeciwnik zajmuje przedostatnie miejsce w ligowej tabeli i pilnie potrzebuje punktów. W bieżącym sezonie, na wyjazdach, wygrał jednak tylko trzy z czternastu gier.

Chrobry II Głogów jest spokojny o miejsce w czwartoligowych rozgrywkach na kolejny sezon, jednak wygrana na pożegnanie z swoimi kibicami zawsze wygląda dobrze. Okazja do tego będzie dobra, ponieważ drużyna z Przemkowa nie radzi sobie najlepiej w trwających rozgrywkach. Nie oznacza to jednak, że podopiecznych Jarosława Helwiga czeka łatwe zdanie. Mecze z drużynami z dołu tabeli często bywają bardzo trudne.

Pomarańczowo-czarni będą chcieli zrehabilitować się za ostatnią porażkę w derbach z Zagłębiem II Lubin. Zdecydowany lider Saltex IV ligi wygrał na swoim boisku z głogowianami aż 7:0, chociaż do przerwy prowadził zaledwie jedną bramką. Po raz ostatni rezerwy Chrobrego grały u siebie 27 maja. Wówczas trzy punkty zostały w Głogowie, a dało je zwycięstwo z AKS Strzegom (3:2). W ostatniej kolejce Chrobry II Głogów zagra na wyjeździe z GKS Wartą Bolesławiecką.

Jak już zostało wspomniane, liderem rozgrywek są rezerwy Zagłębia Lubin. „Miedziowi” wygrali czwartoligową grupę zachodnią i są pewni gry w barażach o awans do trzeciej ligi. W decydującym starciu ich rywalem będzie Foto-Higiena Gać, najlepsza drużyna grupy wschodniej. Mecz zostanie rozegrany 18 czerwca w Trzebnicy.

Mecze 29. kolejki Saltex IV ligi:

Zagłębie II LubinAKS Strzegom10 czerwca, 17:00
Chrobry II Głogów Zamet Przemków 10 czerwca, 15:00
Granica BogatyniaGKS Warta Bolesławiecka10 czerwca, 17:00
Karkonosze Jelenia GóraStal Chocianów10 czerwca, 17:00
Lotnik Jeżów SudeckiSparta Grębocice10 czerwca, 17:00
Nysa ZgorzelecOrla Wąsosz10 czerwca, 17:00
Orkan SzczedrzykowicePiast Wykroty10 czerwca, 17:00
Włókniarz MirskApis Jędrzychowice10 czerwca, 17:00

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.