Dziś Dzień Dziecka i otwarcie Zespołu Basenów Odkrytych

0
502

Dziś o godz. 10:00 zainaugurowany został letni sezon na terenie Zespołu Basenów Odkrytych, należących do spółki Chrobry Głogów S.A. Podobnie jak w poprzednich latach, dzień otwarcia zbiega się z obchodzonym dziś Dniem Dziecka. Jest to więc doskonała okazja do tego, by spędzić czas ze swoimi pociechami na świeżym powietrzu. Zwłaszcza, że pogoda temu sprzyja!

Zespół Basenów Odkrytych zostaje oddany do użytku dla mieszkańców Głogowa i ościennych miejscowości każdego roku w sezonie letnim. Inauguracja ma miejsce 1 czerwca, więc spółka Chrobry Głogów S.A. podsuwa pomysł wszystkim rodzicom, którzy nie mają planów na spędzenie tego szczególnego dla swoich dzieci dnia. W tym roku pogoda dopisuje i sprzyja temu, by Dzień Dziecka spędzić na świeżym powietrzu. Kolejnym argumentem jest z pewnością fakt, że dziś z atrakcji Zespołu Basenów Odkrytych można korzystać za darmo.

Dzisiejszy dzień na odkrytym basenie rozpoczął się o godzinie 10:00. Wszyscy zainteresowani mogą odwiedzać obiekty sportowe praktycznie przez cały dzień, bo do godz. 20:00. Jutro (piątek) godziny otwarcia będą nieco inne, ponieważ ZBO swoją pracę rozpocznie dwie godziny później. Sytuacja ulegnie zmianie 24 czerwca, a więc w pierwszy dzień wakacji. Wówczas wszyscy zainteresowani będą mogli odwiedzać głogowski basen codziennie w godz. 10:00-20:00, a taki stan rzeczy potrwa do 31 sierpnia. W ten dzień odbędzie się zakończenie letniego sezonu.

Co oferuje głogowski Zespół Basenów Odkrytych? Na początek trzeba wspomnieć o głównych atrakcjach, a więc basenie sportowym oraz rekreacyjnym. Oba mają identyczne wymiary (25×16 metrów) i są bardzo chętnie użytkowane przez mieszkańców Głogowa i okolic, szczególnie w cieplejsze dni. Gdy pogoda nie dopisze, nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by wskoczyć do wody. Baseny wyposażone są w instalację podgrzewającą wodę nawet do 25 stopni Celsjusza. Zapominać nie można też o tym, co najbardziej zainteresuje najmłodszych użytkowników ZBO, a więc brodziku o wymiarach 10x4m z „wodnym jeżem”.

Ponadto głogowski kompleks basenów wyposażony jest w grzybek wodny, łazienki do hydromasażu czy rwącą rzekę. Dwa lata po oddaniu obiektu do użytku (2009 rok) uruchomiono także dwie zjeżdżalnie do basenu rekreacyjnego. Ważnym elementem ZBO jest też duża plaża – klienci mają do dyspozycji ponad hektar terenu obsianego trawą. Tam znajduje się m.in. plac zabaw z huśtawkami czy piaskownicami, ale też stół do tenisa czy kompleks boisk. Coś dla siebie powinni więc znaleźć nie tylko miłośnicy pływania i wylegiwania się w słońcu, ale też ci, którzy lubią pograć w plażowa odmianę piłki nożnej czy ręcznej. Całość dopełnia sezonowy bar z przekąskami, w którym klienci mogą zaspokoić swój apetyt bez konieczności opuszczania obiektów.

Nie pozostaje nic innego, jak zaprosić mieszkańców Głogowa i okolic do korzystania z Zespołu Basenów Odkrytych. Dziś ze szczególnym uwzględnieniem tych najmłodszych, bo to w końcu oni mają swoje święto!

Godziny otwarcia:

1-23 czerwca: godz. 12.00-20.00 (pon.-pt.), godz. 10.00-20.00 (sob.-ndz.)
24 czerwca-31 sierpnia (codziennie): godz. 10.00-20.00  

/fot. Chrobry Głogów S.A./

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.