Strona główna AKTUALNOŚCI Zjazd absolwentów Samochodówki i Budowlanki

Zjazd absolwentów Samochodówki i Budowlanki

0
590

Niecały tydzień temu świętowała „Przyrodnicza”. Jutro, w sobotę 27 maja świętuje „Samochodówka” i „Budowlanka”. Końcówka roku szkolnego to najwyraźniej dobra okazja do organizowania zjazdów i wspominania szkolnych lat.

W ostatnią sobotę Technikum nr 6 („Przyrodnicza”) hucznie obchodziła 60 lat swojego istnienia. Byli i obecni pracownicy szkoły, a także uczniowie po latach rozłąki mogli się w końcu spotkać. Do podobnego spotkania dojdzie jutro. Tym razem jednak dotyczy to popularnej „Budowlanki” i „Samochodówki”. Zjazd będzie też doskonałą okazją do świętowania 50 rocznicy powstania Zespołu Szkół Samochodowych i 42 rocznicy powstania Zespołu Szkół Budowlanych.

Jubileusz w wielu miejscach

Impreza rozpocznie się – podobnie jak było w przypadku Technikum nr 6 – od rejestracji uczestników. Wcześniej bowiem osoby chętne do wzięcia udziału w wydarzeniu musiały się zadeklarować. Następnie o godz. 10:00 w Kościele parafialnym Bożego Ciała w Głogowie odbędzie się msza św. w intencji żyjących i zmarłych pracowników oraz absolwentów szkoły. W godzinach 11:00–13:30 w budynku Zespołu Szkół Samochodowych i Budowlanych (ul. Piastowska 2) dojdzie do spotkań klasowych z nauczycielami i wychowawcami. Chwilę później o godz. 14:00 w Miejskim Ośrodku Kultury nastąpi uroczysta akademia z okazji Zjazdu Absolwentów. Z kolei od godz. 16:30 rozpocznie się to, na co chyba wszyscy czekają – biesiada w Hali Widowiskowo-Sportowej.

Wystawa pamiątkowa

Szkoła organizuje również specjalną wystawę poświęconą jej historii. Dlatego już wcześniej zwróciła się z prośbą do swoich absolwentów, aby poszukali pamiątek z nią związanych. Na przykład źródeł historycznych, zdjęć, tarcz, legitymacji, dyplomów lub innych pamiątek. Szkoła oczywiście zobowiązała się, że wszelkie przekazane przedmioty zostaną zwrócone właścicielom.

Dwa jubileusze

Jeden tydzień – dwa zjazdy absolwentów w dwóch różnych szkołach. Jakie można wskazać różnice między uroczystościami Techniku nr 6, a „Samochodówki” i „Budowlanki”? Wydaje się, że 60 jubileusz „Rolniczej” miał charakter bardziej lokalny z jednym dużym wypadem za miasto (do Dalkowa). Wszystko działo się na terenie szkoły, a później był wyjazd i biesiada. Jubileusz ZSSiB ma natomiast charakter bardziej miejscowy (tylko Głogów), ale jednocześnie rozłożony na dużym obszarze. Miejscem spotkań i obchodów będzie w tym przypadku zarówno sam budynek szkoły, jak i Miejski Ośrodek Kultury, Hala Widowiskowo-Sportowa, a nawet kościół.

Tak czy inaczej, jedno jest pewne. Niezależnie gdzie, niezależnie w jakich okolicznościach – jeśli spotykają się starzy przyjaciele, którzy spędzili ze sobą szkolne lata, to musi dochodzić do wielu wzruszeń i radości.

BRAK KOMENTARZY

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.