W sobotę ostatni wyjazd piłkarek Chrobrego Głogów

0
513

W najbliższą sobotę trzecioligowe piłkarki Chrobrego Głogów rozegrają ostatni wyjazdowy mecz w bieżących rozgrywkach. Przeciwnikiem podopiecznych Artura Przybyła będzie LUKS Ziemia Lubińska, trzeci zespół tabeli. Głogowianki zajmują aktualnie siódme miejsce w swojej grupie i na pewno już nie zakończą zmagań na niższej pozycji.

W dwunastu dotychczasowych meczach piłkarki Chrobrego Głogów wywalczyły 14 punktów, co daje im siódme miejsce w tabeli. Głogowianki nie zakończą sezonu na niższej pozycji, niż ta obecnie zajmowana, gdyż przewaga nad Gromem Udanin wynosi trzynaście oczek. Pomarańczowo-czarne mogą poprawić swoje położenie, jednak do tego potrzebne będą zwycięstwa. Pierwsza okazja już w sobotę.

Za trzy dni głogowianki zagrają w Lubinie, a ich rywalem będzie LUKS Ziemia Lubińska. Najbliższy przeciwnik zajmuje aktualnie trzecie miejsce w grupie i ma jeszcze szansę, by zaatakować pozycję wicelidera. Pierwsze bezpośrednie spotkanie obie jedenastki rozegrały pod koniec października w Głogowie. Zakończyło się ono zwycięstwem przyjezdnych 3:1.

Pomarańczowo-czarne swój ostatni mecz o ligowe punkty rozegrały 14 maja. Na swoim boisku głogowianki okazały się lepsze od Polonii Świdnica, wygrywając 2:1. Rywali po raz ostatni grały w minioną niedzielę i dopisały do swojego konta komplet oczek za zwycięstwo z Akademią Orlik Jelenia Góra (2:0). Ogółem na swoim boisku najbliższe rywalki głogowskiej drużyny przegrały tylko jedno spotkanie. Do tego zanotowały jeden remis i cztery razy wygrywały.

Faworytkami rywalizacji wydają się miejscowe, jednak za pomarańczowo-czarnymi może przemawiać wiosenna forma. Podopieczne Artura Przybyła są w tej rundzie drugim najlepszym zespołem rozgrywek, ustępując jedynie Bielawiance Bielawa. Po sobotnim meczu, głogowianki zagrają jeszcze na swoim boisku. W pierwszy weekend czerwca przeciwnikiem będzie zamykający tabelę Grom Udanin.

Początek sobotniej rywalizacji o godz. 11.

Tabela III ligi dolnośląskiej kobiet (grupa zachód):

1. Bielawianka Bielawa 30 83:12
2. Akademia Orlik Jelenia Góra 22 33:20
3. LUKS Ziemia Lubińska 19 27:49
4. Victoria Aglomeracja Wałbrzyska 19 35:32
5. Polonia Świdnica 17 45:28
6. Piast Nowa Ruda 15 26:25
7. Chrobry Głogów 14 15:20
8. Grom Udanin 1 9:87

12 kolejka:

Bielawianka Bielawa – Grom Udanin 25:0
Chrobry Głogów – Polonia Świdnica 2:1
Victoria Aglomeracja Wałbrzyska – Piast Nowa Ruda 5:2
LUKS Ziemia Lubińska – Akademia Orlik Jelenia Góra 2:0

13. kolejka:

LUKS Ziemia Lubińska – Chrobry Głogów
Akademia Orlik Jelenia Góra – Victoria Aglomeracja Wałbrzyska Wałbrzych
Piast Nowa Ruda – Bielawianka Bielawa
Grom Udanin – Polonia Świdnica

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.