Zawodnicy GTT grali we Wrocławiu, Legnicy oraz Przytoku

0
514

Bardzo pracowity okres mają za sobą młodzi reprezentanci Głogowskiego Towarzystwa Tenisowego. Zawodnicy klubu wystąpili na kortach we Wrocławiu, Legnicy i Przytoku. W każdym z turniejów głogowianie zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, kończąc zmagania na podium. W stolicy Dolnego Śląska szans swoim rywalkom nie dała Adrianna Kluska, która kolejny raz pokazała swoje olbrzymie umiejętności.

Głogowskie skrzaty (zawodnicy do lat 12) rywalizowali we Wrocławiu na kortach KTT, którego wychowankiem jest m.in. Michał Przysiężny. W turnieju singlowym zdecydowanie najlepsza okazała się Adrianna Kluska. Zawodniczka rozstawiona z numerem drugim rozpoczęła od wolnego losu, a następnie poradziła sobie z Amelią Stochniał (6:1, 6:2), Marią Wojtaszczyk (6:1, 6:0), Malwiną Edyk (6:0, 6:2) oraz rozstawioną z numerem pierwszym Julią Wartecką (6:2, 6:3). Głogowianka przez cały turniej prezentowała się znakomicie na korcie i w wielkim stylu sięgnęła po zwycięstwo!

W zmaganiach chłopców dobrze wypadli Alan Hapke oraz Kuba Rozmus. Obaj zawodnicy Głogowskiego Towarzystwa Tenisowego dotarli do ćwierćfinałów. Pierwszy z wymienionych musiał uznać wyższość turniejowej jedynki, przegrywając po dobrym meczu 5:7, 6:7(4). Jego klubowy kolega poległ natomiast w starciu z późniejszym finalistą, Marcinem Śrutwą (4:6, 2:6). Obaj tenisiści z Głogowa zagrali razem w turnieju deblowym, w którym dotarli do półfinału. Tam przeszkodą nie do przejścia okazali się późniejsi triumfatorzy zmagań.

Reprezentanci GTT grali też w Legnicy w silnie obsadzonym turnieju Kubot Kids Cup. Na największe brawa zasłużył Michał Nadała, który wygrał grupę pomarańczową. W finale pokonał on zawodnika gospodarzy 6:3. W kategorii do lat 8 trzecie miejsce wywalczył Adam Łukasiewicz, a w gronie do lat 10 czwarty był Hubert Wyrozumski. – „Te wyniki pokazują, że zdolnej tenisowej młodzieży w Głogowie nie brakuje, a ciężka praca trenerów i samych dzieci zaczyna przynosić coraz lepsze efekty” – czytamy na oficjalnej stronie głogowskiego klubu tenisowego.

Głogowianie walczyli też o jak najlepsze miejsca w turnieju o Puchar Klaudii Jans-Ignacik w Przytoku koło Zielonej Góry. Drugie miejsce w kategorii do lat 9 zajął Michał Nadała, który rozegrał pięć spotkań, a uległ dopiero w finale Patrykowi Sarnowskiemu z Zielonej Góry. W kategorii zielonej (do lat 10) z grupy wyszedł Hubert Wyrozumski. W końcowej klasyfikacji został on sklasyfikowany na wysokim, czwartym miejscu.

Wszystkim zawodnikom Głogowskiego Towarzystwa Tenisowego oraz ich trenerom gratulujemy udanych startów i miejsc na podium, a także życzymy powodzenia w nadchodzących zawodach!

/fot. Głogowskie Towarzystwo Tenisowe/

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.