Klasa patronacka w budowlance

0
584

Legnicka firma Ready Bathroom jeden z największych w Europie producentów łazienek modułowych obejmie patronatem klasę o specjalności monter zabudowy i robót wykończeniowych w Zespole Szkół Budowlanych.

Porozumienie w tej sprawie podpisali w środę (17 maja) w Ratuszu prezes RBR Łukasz Załucki, członek zarządu firmy Jan Grivalsky, dyrektor ZSB Tomasz Łabowicz oraz prezydent Tadeusz Krzakowski.

Podpisaliśmy kolejne porozumienie patronackie z firmą działającą w naszym mieście – mówi prezydent Krzakowski. – Klasy te kształcą pod potrzeby rynku pracy. Mam nadzieję i tego życzę, żeby uczniowie tej klasy patronackiej znaleźli w firmie RBR swoją szansę na sukces i rozwój kariery.

Firma RBR funkcjonuje w Legnickiej Strefie Aktywności Gospodarczej od dwóch lat. Zatrudnia około 130 pracowników. Wytwarzane tutaj moduły łazienkowe trafiają do wielu europejskich krajów. Prezes Załucki podkreśla, że wLegnicy firma znalazła doskonałą bazę do rozwoju i ekspansji na zagraniczne rynki.

Ale wąskim gardłem są właśnie kadry – wyjaśnia prezes Załucki. – Dlatego obejmujemy patronatem klasę w ZSB. Uczniom gwarantujemy praktyki w naszym zakładzie, a potem zatrudnienie. W Legnicy chcemy stworzyć Europejskie Centrum  produkcji modułów łazienkowych.

Dyrektor szkoły Tomasz Łabowicz podkreśla, że kadra i pracownie wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt gwarantują kształcenie na najwyższym poziomie.

Klasa patronacka powstanie w szkole branżowej I stopnia nr 5, która od 1 września 2017 r. działać będzie w ZSB.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.