Turniej Kowali o Srebrne Klucze Legnicy

0
590

W najbliższy weekend (20 i 21 maja) odbędzie się Turniej Kowali o Srebrne Klucze Legnicy.  Organizator – Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy zaprasza do parku Miejskiego (polana angielska).

Na turniej zaproszono kowali z różnych regionów Polski. Tematem pracy domowej była mównica – pulpit do czytania. W trakcie pokazowego kucia w parku kowale tworzyć będą zawiasy i zasuwy bramowe. Turniejowi towarzyszyć będą pokazy hippiki, strongmenów i klubów fitness. Nie zabraknie plenerowej gastronomii i food trucków.

W sobotę o godzinie 15:00 wszyscy, bez względu na wiek, mogą się spotkać na starcie IV Legnickiego Biegu Kowalskiego. Organizatorzy zapraszają dzieci, młodzież, dorosłych, całe rodziny. Do przebiegnięcia będzie jedna mila kowalska. Na mecie wszyscy otrzymają pamiątkowe medale, a najlepsi – podkowy. Amatorzy smaków plenerowych są zaproszeni w niedzielę o 16:00 do udziału w konkursie grillowania. Dla najlepszych przygotowano nagrody.

Miłośnicy letnich klimatów będą mogli korzystać z leżaków i piaszczystej plaży. Nie zabraknie kolorowych kiermaszów i kramów m.in. z wyrobami regionalnymi i rękodziełem. Przygotowany jest bogaty program estradowy, wypełniony wybuchową mieszanką tańca zespołów dziecięco-młodzieżowych pn. „Podkóweczki dajcie ognia”. Na scenie zobaczymy m.in. Złote Dzieci, Spectro, Balbinki, Cykady, Mały Bolesławiec, Karambol, Bessali, Feniks, wychowanków MCK z Legnicy.

Organizator zachęca też do wzięcia udział w turnieju rzutu podkową. A na najmłodszych czekają ciekawe i widowiskowe animacje oraz dmuchańce.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.