Twarzą w twarz z prezydentem

0
676

Prezydent Tadeusz Krzakowski spotkał się we wtorek (16 maja) z mieszkańcami miasta na debacie z cyklu „Bliżej legniczan i ich spraw”, które odbyło się w Zespole Szkół Integracyjnych na osiedlu Piekary. Dzisiaj (17 maja) kolejne spotkanie w SP 2 przy ul. Głogowskiej.

Na spotkaniu obecni byli zastępcy prezydenta, dyrektorzy wydziałów Urzędu Miasta, gminnych spółek, prezes i pracownicy SM „Piekary”, straż miejska, policja i radni.

Twarzą w twarz z prezydentem

O czym debatowano na spotkaniu z Tadeuszem Krzakowskim? Mieszkańcy zgłosili szereg postulatów dotyczących spraw im najbliższych: remontów chodników, parkingów, dróg,  ławek na przystankach, bezpieczeństwa na osiedlu. Ale także dotyczących całego miasta – funkcjonowania komunikacji, żłobków, przedszkoli.

Bliżej legniczan i ich spraw

Słuchamy opinii mieszkańców dotyczących naszego miasta – mówił prezydent Tadeusz Krzakowski. – Przykładowo w tym roku bardzo znacznie zwiększyliśmy ilość środków na remonty chodników, także na Piekarach. Takie spotkania konsultacyjne właśnie temu służą.

Prezydent zaprezentował mieszkańcom zrealizowane w poprzednich latach inwestycje i zamierzenia na ten rok. Omówione zostały działania dotyczące Legnickiego Budżetu Obywatelskiego. Każdy z uczestników otrzymał też najnowsze wydanie przedstawiające koszty funkcjonowania miasta, gazetę Legnica.eu i drobne upominki.

Kolejne spotkania cyklu:

  • 17.05.2017 r., godz. 17.00 – SP nr 2, ul. Głogowska 50
  • 22.05.2017 r., godz. 17.00 – SP nr 7, ul. Polarna 1
  • 23.05.2017 r., godz. 17.00 – SP nr 9, ul. Marynarska 31
  • 24.05.2017 r. godz. 17.00 – I LO, plac Klasztorny 7

Spotkanie z prezydentem Tadeuszem Krzakowskim w Zespole Szkół Integracyjnych.

Źródło: Urząd Miasta Legnica

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.