Legnica aktywnym powiatem

0
649

Legnica zajęła trzecie miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Związku Powiatów Polskich, a także tytuł Super Powiatu. To najwyższa nota na Dolnym Śląsku.

Podczas obrad XXII Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Polskich (11-12 maja w Kołobrzegu) Legnicę wyróżniono trzecim miejscem w Ogólnopolskim Rankingu ZPP najaktywniejszych powiatów i gmin, tytułem Super Powiatu oraz trzecią pozycją w Rankingu Energii Odnawialnej.

Na samorządowym forum Legnicę zaprezentował sekretarz miasta Marek Białowąs, który w imieniu prezydenta odebrał przyznane miastu trofea i wyróżnienia.

Legnica – Super Powiat

W rankingu najaktywniejszych samorządów 2016 roku, prowadzonym przez Związek Powiatów Polskich, Legnica zajęła trzecie miejsce wśród 66 miast na prawach powiatu, trzecią pozycję we wdrażaniu energii odnawialnej, a jednocześnie kolejny już raz tytuł Super Powiatu.

Legnica otrzymała najwyższą notę na Dolnym Śląsku, a spośród krajowych konkurentów, miasto wyprzedziły tylko Nowy Sącz i Rzeszów. W dalszej kolejności były: Krosno, Dąbrowa Górnicza, Zabrze, Chełm, Piotrków Trybunalski i Słupsk.

To powód do satysfakcji i dowód uznania dla miasta, gdyż Legnica od wielu lat utrzymuje się w ścisłej czołówce tego rankingu – mówi prezydent miasta Tadeusz Krzakowski.

W latach 2014 i 2013 przypadło Legnicy zwycięstwo. W 2015 i 2012 roku zdobycie trzecie miejsce. Aktywność Legnicy w bardzo wielu sferach życia miasta i wysokie tempo jego rozwoju kolejny raz zostały docenione

Aktywny samorząd – kryteria

Samorządy sklasyfikowane w rankingu są oceniane przez ekspertów ZPP według kilkudziesięciu kryteriów w kilku grupach tematycznych, takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe, rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego, rozwój społeczeństwa informacyjnego, rozwój społeczeństwa obywatelskiego, umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji, promocja rozwiązań ekoenergetycznych, proekologicznych, prozdrowotnych, udzielania pomocy społecznej, rozwiązań z zakresu edukacji, kultury i sportu, wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej, współpraca krajowa i międzynarodowa oraz działania promocyjne.

Źródło: Urząd Miasta Legnica, Związek Powiatów Polskich.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.