Festyn smakowitości i koncert Marcina Wyrostka w Polkowicach

0
616

Dzisiaj o godz. 15:00 w Polkowicach rusza XVIII Konkurs Kulinarny. Impreza będzie miała charakter festynu miejskiego. Liczba zaplanowanych atrakcji robi wrażenie. Na mieszkańców czekają m.in.: liczne konkursy, występy szczudlarzy oraz smakowite potrawy. O 18:00 zagra Marcin Wyrostek.

Sobota w regionie pełna atrakcji

Dzisiejszy dzień rozpoczął się piękną pogodą. Już o godz. 9:00 termometry wskazywały ok. 15 stopni. Zarówno Głogowianie, jak i Polkowiczanie będą więc mogli skorzystać z wielu atrakcji. W Głogowie na obiektach Skateparku Chrobry Głogów od rana trwają konkursy i warsztaty dla najmłodszych prowadzone przez Tomasza Kwietnia. Nieco później o godz. 13:00 Głogowianie będą mieli do wyboru aż dwa festyny: w głogowskiej MARINIE i przy Miejskim Centrum Wspierania Rodziny. Ten pierwszy połączony jest z marszem nordic walking oraz z piknikiem rowerowym. Drugi natomiast z akcją charytatywną.

Konkurs Kulinarny

Polkowice też nie będą tracić czasu. Już od godz. 15:00 w Rynku rozpocznie się XVIII edycja Konkursu Kulinarnego na Najlepszą Potrawę Regionalną i Wypieki Ciast „Nasze Kulinarne Dziedzictwo. Smaki Regionów”. Polkowicki rynek zmieni swój wygląd i będzie bardziej przypominał rynek z czasów Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej. Będzie można przejechać się autobusem typu „Ogórek” i w trakcie przejażdżki wysłuchać historii związanych z tym, jak miasto wyglądało 50 lat temu, gdy przywrócono mu prawa miejskie.

Będzie można napić się wody z saturatora, zrobić sobie zdjęcia w fotobudce, obejrzeć efektowny pokaz animatorów i szczudlarzy, a także nabrać dystansu do rzeczywistości w strefie relaksu. Zaplanowano też pokaz kulinarny w wykonaniu uczestniczki programu Hell`s Kitchen połączony z degustacją „Garnuszka górniczego” oraz tradycyjnych przekąsek. Całość zwieńczy koncert znanego polskiego akordeonisty Marcina Wyrostka: — Zaplanowaliśmy wiele interesujących wydarzeń i mam nadzieję, że przypadną one do gustu polkowiczanom, a także gościom, którzy odwiedzą nasze miasto 13 maja. Już dziś wszystkich serdecznie zapraszam do polkowickiego Rynku. Startujemy o godzinie 15:00 — mówi Dorota Delążek, dyrektor Wiejskiego Ośrodka Kultury, organizatora 18. Konkursu Kulinarnego „Nasze Kulinarne Dziedzictwo Smaki Regionów”.

Tym razem w Polkowicach

Konkurs Kulinarny na stałe wpisał się do kalendarza wydarzeń gminie Polkowice. Przez ostatnie lata odbywał się w Sobinie. Cieszył się dużym zainteresowaniem, a jurorzy oceniający poszczególne potrawy oraz ciasta mieli bardzo trudne, choć smaczne zadanie. Kosztowanie wszystkich pyszności dostarczało ich podniebieniom niezapomnianych wrażeń. Za każdym razem było też wiele interesujących wydarzeń niekoniecznie związanych z kulinariami – koncerty, pokazy, prezentacje. Tym razem, w trakcie 18. edycji konkursu będzie podobnie, a nawet bardziej efektownie.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.