Wygrany przetarg na budowę pumptracka

0
671

Realizacja nowej, sportowo-rekreacyjnej inwestycji w Legnicy – budowy rowerowego placu zabaw (pumptrack) w Parku Bielańskim jest coraz bliżej. Firma BT Project wygrała przetarg na realizację zadania.

Firma BT Project z Poznania wygrała przetarg na budowę w legnickim Parku Bielańskim (w sąsiedztwie skateparku) rowerowego placu zabaw w formule zaprojektuj i wybuduj. Koszt inwestycji wynosi około 605 tys. zł. Planowany termin zakończenia prac szacuje się do końca lipca br.

Zakres prac obejmuje m.in. wykonanie kompleksowej dokumentacji projektowej oraz budowę dwóch asfaltowych, rowerowych placów zabaw pumptracak – odpowiednio wyprofilowanych, z przeszkodami dla użytkowników różnych grup wiekowych oraz budowę placu rekreacyjnego z dojazdem i dojściem. Mają także powstać tereny zielone, elementy małej architektury, ławki, kosze na śmieci, stacja naprawy rowerów i tablice informacyjne.

Czym jest pumptrack? To asfaltowy tor rowerowy, składający się z garbów, zakrętów profilowanych oraz małych „hopek”, ułożonych w takiej kolejności, by możliwe było rozpędzanie się i utrzymywanie prędkości bez pedałowania. Przeszkody toru wraz z zakrętami tworzą zamkniętą pętlę, po której można jeździć w obu kierunkach. Dla maksymalnego wykorzystania terenu projektuje się liczne odnogi i alternatywne linie przejazdu.

BT Project specjalizuje się w budowie torów rowerowych. Na Dolnym Śląsku firma ta zrealizowała budowę rowerowego placu zabaw w Polkowicach, a także toru rowerowego w Głogowie, będącego częścią kompleksu Chrobry Głogów S.A.

Źródło: Urząd Miasta Legnica, BT Project.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.