CCC Tour – Grody Piastowskie: Jutro etap Głogów-Polkowice

0
754

Na niedzielę (7 maja) zaplanowano III etap tegorocznego wyścigu CCC Tour – Grody Piastowskie. Zmagania kolarzy rozpoczną się w Głogowie, natomiast meta zostanie usytuowana w Polkowicach. Rywalizujący zawodnicy będą mieli do pokonania dystans 130 km. Cała impreza rozpoczęła się w czwartek od kryterium w Legnicy.

III etap będzie ostatnim w ramach zawodów CCC Tour – Grody Piastowskie. Kolarze będą mieli do pokonania dokładnie 130,8 km, a rywalizacja rozpocznie się w sercu głogowskiej starówki. W drodze do Polkowic zawodnicy przejadą m.in. przez Kurowice, Łagoszów Mały, Turów, Szczyglice, Grębocice czy Żelazny Most. Meta etapu znajduje się w Polkowicach, natomiast pierwsza premia specjalna w Jerzmanowej.

Wśród zgłoszonych do wyścigu ekip nie mogło zabraknąć TC Chrobrego Scott Głogów. W legnickim kryterium najwyżej z grona głogowskich zawodników sklasyfikowano Pawła Szóstkę, który był piętnasty. Dzięki temu dopisał do swojego konta dwa punkty. Najlepszy spośród startujących był Sylwester Janiszewski (Wibatech 7R Fuji).

Dzień później, w piątek, wystartował I etap wyścigu CCC Tour – Grody Piastowskie. Zawodnicy mieli do pokonania 166 km, a trasa prowadziła ze Złotoryi do Jawora. Najlepiej w zmaganiach poradził sobie Włoch Filippo Fortin z grupy Tirol Cycling Team. Tuż za nim uplasował się Grzegorz Stępniak (Wibatech 7R Fuji), a trzeci był reprezentant CCC Sprandi Polkowice, Alan Banaszek. Najlepszy z grupy TC Chrobry Scott Głogów był Piotr Konwa (22. miejsce). Kilka pozycji niżej uplasował się Paweł Szóstka (26).

Dziś po godzinie 14 rozpoczął się kolejny etap zmagań, Dzierżoniów – Srebrna Góra Twierdza. Kolarze mają do pokonania 128,3 km. Kibiców kolarstwa z naszego regionu najbardziej interesuje jednak to, co wydarzy się jutro. Jutrzejszy etap będzie bowiem doskonałą okazją do tego, by zobaczyć z bliska reprezentantów TC Chrobrego Scott Głogów. Przed rozpoczęciem nowego sezonu grupa została zasilona kilkoma nowymi zawodnikami, dla których będzie to pierwsza okazja, by zaprezentować się przed miejscowymi sympatykami tej dyscypliny sportu.

Głogowska grupa przystąpiła do rywalizacji w imprezie CCC Tour – Grody Piastowskie w składzie: Piotr Konwa, Damian Wsół, Kamil Turek, Dawid Gieracki, Dawid Adamczyk, Jędrzej Borowski, Paweł Szóstka i Dawid Kloc. Początek niedzielnej rywalizacji zaplanowano na godz. 13:00.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na głogowski Rynek. Zachęcamy do wsparcia reprezentantów grupy TC Chrobry Scott Głogów!

/fot. CCC Tour – Grody Piastowskie – grody.com.pl/

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.