Legnicki Rower Miejski – II edycja

0
624

W piątek (28 kwietnia) odbyła się inauguracja drugiej edycji systemu Legnicki Rower Miejski. Rowery znajdują się na ośmiu stacjach. Przypominamy zasady korzystania. 

Druga edycja LRM  potrwa do 30 listopada. Do dyspozycji są 64 rowery, ulokowane na ośmiu stacjach oraz pięć rowerów dziecięcych na Placu Wilsona.

Mieszkańcy bardzo chcą mieć rower miejski – mówi Jadwiga Zienkiewicz, zastępca prezydenta.– W tym roku kierując się opiniami użytkowników znacznie rozszerzyliśmy ofertę. I liczymy na to, że legniczanie i goście gremialnie ruszą na tych rowerach na trasy.

W minionym roku, gdy w sierpniu ruszył program pilotażowy mieliśmy cztery stacje, na których znajdowały się 24 rowery. W tym roku przybyło rowerów i stacji.

Lokalizacje stacji rowerowych w roku 2017:

1.  pl. Słowiański – 12 stojaków,
2. pl. Wilsona – 12 stojaków + 5 dla rowerów dziecięcych,
3. Piłsudskiego/Horyzontalna – 12 stojaków,
4. Piłsudskiego/Rondo Niepodległości – 12 stojaków,
5. Złotoryjska/Sejmowa – 12 stojaków,
6. Jaworzyńska (SP10) – 12 stojaków,
7. Dworcowa (Dworzec kolejowy) – 16 stojaków,
8. Czarnieckiego/Moniuszki – 8 stojaków.

Przypominamy, iż ceny w porównaniu z ubiegłym rokiem pozostają bez zmian tj.:

Lp.Czas trwania wypożyczeniaKwota opłaty brutto
1)0 – 15 minut(bezpłatnie)
2)16 – 60 minut1,00 zł
3)druga godzina1,00 zł
4)trzecia godzina2,00 zł
5)każda kolejna godzina4,00 zł
  1. Opłaty dodatkowe
Lp.Rodzaj opłatyKwota opłaty brutto
1)Opłata inicjalnaminimum 10,00 zł

Rejestracja w kilka minut

Żeby rozpocząć korzystanie z rowerów, w pierwszej kolejności należy wejść na stronę internetową www.rower.legnica.eu, wypełnić formularz rejestracyjny, zaakceptować regulamin i uiścić opłatę startową w wysokości minimum 10 złotych. Po jej zaksięgowaniu na koncie można już korzystać z miejskich jednośladów. Operator systemu, firma Nextbike Polska, zwraca uwagę, że konto użytkownika jest aktywne (umożliwia wypożyczanie) tylko wtedy, gdy znajduje się na nim co najmniej 10 zł.

Zgodnie z cennikiem wypożyczalni, pierwsze 15 minut każdego wynajmu roweru jest zawsze darmowe. Czas od 16 do 60 minuty kosztuje 1 złoty. Druga godzina to kolejna złotówka, trzecia – 2 złote, a każda następna – 4 złote. Sama opłata inicjalna, o ile nie zostanie wykorzystana na wypożyczenia dłuższe niż 15 minut, podlega zwrotowi w momencie zamknięcia konta w systemie lub jest do wykorzystania na przejazdy powyżej bezpłatnych limitów czasowych w ramach sieci wypożyczalni rowerów Nextbike w Polsce i na świecie.

Wygodne wypożyczenie

W celu wynajęcia roweru wystarczy podejść do terminalu i nacisnąć przycisk „Wypożycz” na klawiaturze. Następnie – zalogować się, podając numer telefonu komórkowego i PIN nadany podczas rejestracji oraz podać numer roweru, który chcemy wynająć. Po tych operacjach zostanie on zwolniony automatycznie. Jeżeli rower jest zabezpieczony linką – należy odblokować go za pomocą otrzymanego kodu do zamka szyfrowego.

Szybki zwrot

Zwrócenie roweru dokonywane jest poprzez wpięcie go do elektrozamka. Sygnał dźwiękowy potwierdza, że zostało to zrobione prawidłowo. W takim przypadku, żadne inne czynności przy terminalu nie są już wymagane. W celu upewnienia się, że proces przebiegł pomyślnie, można dokonać weryfikacji na swoim koncie użytkownika – za pośrednictwem strony www lub aplikacji mobilnej Nextbike. Jeśli nie ma wolnego miejsca w stacji, wystarczy przypiąć rower zamkiem szyfrowym do ucha wybranego stojaka lub innego roweru i przetasować cyfry. Następnie podejść do terminalu, nacisnąć „Zwrot” na klawiaturze i postępować zgodnie ze wskazówkami na wyświetlaczu lub zadzwonić na infolinię.

Do dyspozycji użytkowników Legnickiego Roweru Miejskiego jest specjalna infolinia działająca w godz. 6.00-22.00 pod numerami telefonu: 76 759 15 15 oraz 76 759 15 55 (koszt połączenia zgodny z taryfami operatorów).

Źródło: Urząd Miasta Legnica

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.