Klasa patronacka w legnickiej Samochodówce

0
627

Kolejna klasa patronacka w Legnicy. Firmy Chomar,  Mercus Logistyka i Rabi obejmą swoim patronatem klasę kształcącą kierowców – mechaników w Zespole Szkół Samochodowych. Porozumienie w tej sprawie podpisano w czwartek (27 kwietnia) w Ratuszu.

Porozumienie podpisali Rafał Choma, wiceprezes firmy Chomar, Lech Szyszkiewicz, prezes Mercus Logistyka, Lech Proski , prezes Zakładu Handlu i Transportu Rabi oraz Teresa Dąbrowska, dyrektor Zespołu Szkół Samochodowych i Dorota Purgal, zastępca prezydenta Legnicy.

Klasa patronacka będzie liczyła 32 uczniów.  Uczniowie tej specjalności dzięki objęciu patronatem przez te  firmy, będą mieli m.in. możliwość odbywania praktyk w tych firmach, zapoznania się z najnowszym sprzętem, a w przyszłości mogą znaleźć w nich pracę.

– W Polsce brakuje kierowców – mówi Rafał Choma. – Wiele firm funkcjonuje dzięki zatrudnianiu obcokrajowców, głównie z Ukrainy. Co może być niebezpieczne w przyszłości. Dlatego właśnie stawiamy na współpracę z legnicką szkołą samochodową.

Legnicka samochodówka jest kolejną szkołą objętą patronatem znanych firm. Klasy patronackie są także w Zespole Szkół Elektryczno – Mechanicznych i w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących.

Firmy współpracujące ze szkołami zapewniają organizację zajęć praktycznych oraz praktyk zawodowych, finansują zakup podręczników dla uczniów, ubezpieczenia oraz szkolenia BHP. Szkoły otrzymały specjalistyczne wyposażenie i oprogramowania do pracowni zawodowych. Firmy patronackie finansują też wycieczki zawodoznawcze do zakładów pracy w Polsce i za granicą. Najlepsi uczniowie tych klas otrzymują nagrody i – co chyba najważniejsze – propozycje zatrudnienia w firmach patronackich w wyuczonym zawodzie.

Źródło: Urząd Miasta Legnica

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.