Grand Prix Europy w Łucznictwie Seniorów

0
693

W dniach od 25 do 29 kwietnia Legnica organizuje Grand Prix Europy w Łucznictwie Seniorów. W tej prestiżowej imprezie weźmie udział ok. 200 zawodników, trenerów i sędziów.  Zawodnicy strzelać będą do tarcz z odległości 50 i 70 metrów.

Światowe łucznictwo w Legnicy

Zgłoszenia napłynęły z ponad 20 krajów europejskich, a także ze Stanów Zjednoczonych. Wystartują też najlepsi polscy łucznicy. Legnickie Grand Prix Europy rozpoczyna się we wtorek, 25 kwietnia. Około godziny 17.30 uczestnicy pucharu przejdą z flagami przez Rynek do Akademii Rycerskiej. Tu o godzinie 18.00 w Sali Maneżowej odbędzie się uroczystość inauguracji. Wystąpią artyści z Ocelota i Złote Dzieci.

Zmagania w kategorii łuków klasycznych i bloczkowych, zespołowe, indywidualne i w mixtach odbywać się będą na boiskach bocznych w parku Miejskim. Zawodnicy strzelać będą do tarcz z odległości 50 i 70 metrów.

Zapraszam miłośników sportu, zwłaszcza tej szlachetnej dyscypliny, do kibicowania polskim i zagranicznym łucznikom i spędzenia czasu w międzynarodowym towarzystwie – zachęca przewodniczący komitetu honorowego Pucharu Europy, prezydent Tadeusz Krzakowski.

Legnica znów gospodarzem

Warto przypomnieć, że wspólnie z Ośrodkiem Sportów Łuczniczych „Strzelec” miasto było już gospodarzem Pucharu Europy Juniorów (2009 r.), Młodzieżowych Mistrzostw Świata (2013 r.), Akademickich Mistrzostw Świata (2014) oraz kolejnych rund Pucharu Świata w latach 2013 i 2014. Te dokonania miały decydujący wpływ na przyznanie Legnicy obecnej organizacji Pucharu Europy Seniorów, a także przyszłorocznych Mistrzostw Europy Seniorów.

Źródło: Urząd Miasta Legnica

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.