Ruszył kolejny sezon rejsów po Odrze. „Laguna” wypływa już w sobotę 29 kwietnia

0
553

Stowarzyszenie Odra Dla Turystów wystartowało z czwartym już sezonem rejsów po Odrze. Głogowskie wilki morskie mogą się szykować na majówkę.

Sezon otwarty

Rejsy po Odrze cieszą się dużym zainteresowaniem. Głogowianie każdego roku chętnie korzystają z usług oferowanych przez Stowarzyszenie Odra Dla Turystów. Od 2014 r. dwa statki – „Zefir” i „Laguna” – łącznie operują na trasie od Kostrzyna nad Odrą, przez Frankfurt, Krosno Odrzańskie, Nową Sól, na Głogowie kończąc (w sumie około 200 km).

W tym roku pierwsze rejsy odbyły się już 14 kwietnia, ale głogowianie na pojawienie się statku będą musieli poczekać jeszcze tydzień: — Do Głogowa przypływamy dopiero 28 kwietnia po południu — mówi Natalia Debert ze Stowarzyszenia Odra Dla Turystów — Pierwszy rejs odbędzie się natomiast w sobotę 29 kwietnia o godzinie 11:00.

“Laguna”, czyli statek dla głogowian

Uczestnicy poprzednich edycji rejsów z pewnością wiedzą, że po Odrze pływają dwa statki: wspomniane wcześniej „Zefir” i „Laguna”. Do Głogowa przypłynie ten drugi. „Zefir” działa na innej trasie: — Na „Lagunie” zmieści się 92 pasażerów — oznajmia Natalia Debert — Mamy dwa pokłady, górny i dolny. Jest bar, gdzie można kupić różne przekąski, napoje, również alkoholowe, oczywiście tylko dla osób pełnoletnich.

Standardowy rejs w Głogowie trwa jedną godzinę lub dwie. Trasa godzinnego rejsu biegnie od głogowskiej mariny (ul. Obozowa 2), znajdującej się poniżej różowego mostu. Z mariny „Laguna” wyrusza na wschód, przepływa pod mostem i kieruje się w stronę widziszowskiego komina. Po jakimś czasie statek zawraca i rusza z powrotem do mariny: — Na statku są kapitanowie, bosmani, którzy mogą opowiedzieć pasażerom o aktualnej trasie, albo o atrakcjach widocznych z pokładu — informuje pani Natalia — Niektórzy z nich pochodzą z Głogowa. W marinie można też zapytać o przewodnika, który odpłatnie może opowiedzieć o wielu ciekawych rzeczach.

Co jeszcze?

Według organizatorów Głogów nie zawodzi jeśli chodzi o frekwencję: — W Głogowie na ogół mamy pełne obłożenie. Zwłaszcza kiedy robi się cieplej. Cały czas staramy się udoskonalać nasze usługi. Organizujemy na przykład rejsy tematyczne i edukacyjne. W zeszłym roku odbyły się „Rejs po zdrowie” i „Rejs z produktami regionalnymi” — twierdzi p. Natalia — W naszej ofercie mamy również trasy przepływowe z miasta do miasta, jednak są to drogi w jedną stronę np. Głogów-Bytom Odrzański. Może to być ciekawa oferta dla rowerzystów ponieważ na statek można zabrać rower (opłata wynosi 5 zł), a później wrócić nim do Głogowa.

Rejsy edukacyjne skierowane są do uczniów i przedszkolaków. W takich zajęciach bierze udział sam kapitan. Opowiada dzieciom o statku, o jego działaniu, zasadach obowiązujących na pokładzie, o tym, jak postępować w przypadku zagrożenia, itp.

Majówka zbliża się wielkimi krokami

Przybycie „Laguny” do Głogowa w piątek 28 kwietnia (przypominamy, że pierwszy rejs dopiero w sobotę o godz. 11:00) wpisuje się w czas długiego majowego weekendu. Wówczas w okolicach głogowskiej mariny zrobi się kolorowo i głośno. Przy Domu Uzdrowienia Chorych (obok Kolegiaty) pojawi się wesołe miasteczko z dmuchanymi zabawkami, a w niedzielę 30 kwietnia o godz. 17:00 odbędzie się koncert szantowy. Do tego oczywiście ciągłe rejsy „Laguną” i wiele innych atrakcji.

Ceny biletów na rejs 1-godzinny
18 zł – bilet normalny
14 zł – bilet ulgowy
13 zł – bilet grupowy (grupy powyżej 20 osób)
40 zł – bilet rodzinny (2 os dorosłe + 1 dziecko)
5 zł – bilet dla kolejnego dziecka do biletu rodzinnego

Ceny biletów na rejs 2-godzinny
23 zł – bilet normalny
19 zł – bilet ulgowy
15 zł – bilet grupowy (grupy powyżej 20 osób)
45 zł – bilet rodzinny (2 os dorosłe + 1 dziecko)
5 zł – bilet dla kolejnego dziecka do biletu rodzinnego

Bilety kupuje się na statku.

Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać pod numerami telefonów:
+ 48 76 831 68 89
605 190 660
603 540 450

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.