Puchar Polski w scrabble rozgrywany w Legnicy

0
782

W najbliższy weekend (22 i 23 kwietnia) w hotelu Milenium po raz ósmy zostanie rozegrany w Legnicy Puchar Polski w Scrabble, najpopularniejszej na świecie grze słownej. Honorowym patronatem turniej objął prezydent Tadeusz Krzakowski.

Puchar Polski to po Mistrzostwach Polski druga najbardziej prestiżowa impreza scrabblowa w naszym kraju. Oprócz rozgrywek o puchar, gracze, którzy z nich odpadną, powalczą też o tytuł Mistrza Ziemi Legnickiej.

Turniej ma charakter otwarty, więc każdy, kto zna zasady i lubi spędzać czas na „łamaniu głowy” nad słówkami, może zagrać o puchar. Specyficzna formuła turnieju pozwoli graczom początkującym zagrać z przeciwnikami o podobnym poziomie gry.

Scrabble to ciekawa i nieprzewidywalna gra planszowa. Jej autorem był amerykański architekt Alfred Butts. Celem gracza jest zdobycie większej liczby punktów od przeciwnika. Punkty zbiera się za ułożone na planszy słowa z wylosowanych płytek z literami. Ponadto na planszy znajdują się cenne pola premiowe, które pomagają w gromadzeniu większej ilości punktów.

Strona internetowa turnieju, na której można zapisać się na rozgrywki to: http://scrabble.lca.pl.

Źródło: Urząd Miasta Legnica

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.