Powalczą o mistrzostwo Europy

0
585

Członkowie klubu LKT Legnica powalczą o mistrzostwo Europy. Seniorzy – Magdalena Kisiel, Wioletta Hanisch i Maciej Żuk oraz juniorzy – Kamila Kolanowska i Maciej Blicharski zostali powołani do kadry narodowej na Mistrzostwa Europy w Takewon-do w Sofii.

Turniej o czempionat Europy w Takewon-do odbędzie się w dniach 20–23 kwietnia w najnowocześniejszej i największej stołecznej hali sportowej Armeec Arenie. Walczyć tutaj będzie rekordowa ilość 600 zawodniczek i zawodników z 31 państw.

LKT Legnica

Reprezentacja Polski będzie broniła wywalczonego przed rokiem w fińskim Tampere tytułu najlepszej drużyny Europy. W gronie kadrowiczów znalazła się aż piątka legniczan. Trójka zawodników LKT Legnica wystartuje w turnieju seniorów, natomiast w turnieju juniorów powalczy dwoje reprezentantów Legnickiego Klubu Taekwon-do.

Zawodnicy kadry zgrupowanie przed mistrzostwami rozpoczną 14 kwietnia i do środy 19 kwietnia trenować będą w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale.

Mistrzostwa w Sofii będą również dla wszystkich kadrowiczów, w tym zawodników z Legnicy, niepowtarzalną szansą na potwierdzenie swojej przydatności do reprezentacji Polski, która na początku października w stolicy Irlandii, podczas jubileuszowych XX Mistrzostw Świata w Taekwon-do Dublin 2017, bronić będzie trzeciego miejsca wywalczonego dwa lata temu we włoskim Jesolo.

Źródło: Urząd Miasta Legnica

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.