Reprezentantka GKJ ze złotym medalem Mistrzostw Polski ju-jitsu!

0
530

Dwóch reprezentantów miał Głogowski Klub Judo podczas Mistrzostw Polski ju-jitsu juniorów młodszych i seniorów, które odbyły się 8 kwietnia w Krakowie. Wielkie powody do zadowolenia ma Wiktoria Woźniak, która ukończyła zawody z miejscem na najwyższym stopniu podium. Zawodniczka głogowskiego klubu wygrała wszystkie walki i zasłużenie sięgnęła po złoty medal.

Wiktoria Woźniak startowała w kategorii junior młodszy. W Krakowie reprezentantka Głogowskiego Klubu Judo zaprezentowała wysokie umiejętności, co pozwoliło jej na zajęcie miejsca na najwyższym stopniu podium. Zawodniczka głogowskiego klubu wygrała wszystkie walki, a każdą z nich kończyła w okolicach minuty. – „Swoją postawą Wiktoria bardzo mocno zaakcentowała, że włącza się w walkę o powołanie do kadry na przyszłoroczne Mistrzostwa Europy i Świata” – skomentował trener Łukasz Kogut.

W Krakowie wystartował także Krzysztof Tyźlik. W kategorii senior zajął on siódme miejsce, kończąc MP z bilansem dwóch zwycięstw i dwóch porażek. Warto jednak wspomnieć, że były to jego pierwsze zawody w ju-jitsu. – „W kategorii senior na VII miejscu zawody zakończył Krzysztof Tyźlik, który dwie walki wygrał i dwie walki przegrał. Były to jego  pierwsze zawody w ju-jitsu  i w głównej mierze pojechaliśmy po naukę oraz zobaczyć, jakie błędy trzeba poprawić do następnych zawodów. Krzyśkowi brakło troszkę doświadczenia i nieco wdarł się stres, jednak w całościowym podsumowaniu start uważam za bardzo dobry i cieszy fakt, że żadnej walki nie przegrał przed czasem, tylko na punkty” – podsumował opiekun głogowskich zawodników.

Dla reprezentantów Głogowskiego Klubu Judo był to kolejny dobry start w krajowych zawodach. Szczególnie cieszy forma prezentowana przez Wiktorię Woźniak, która kolejny raz udowodniła swoją przynależność do krajowej czołówki. Świetny występ ukoronowany złotym medalem z pewnością da jej dodatkową motywację i siłę w walce o miejsce w kadrze narodowej. Dla Tyźlika była to natomiast bardzo dobra okazja, by nabrać doświadczenia przed kolejnymi startami. Postawa zawodników powinna napawać optymizmem i z pewnością daje powody do zadowolenia trenerom, którzy przyznali, że wyciągnęli wnioski z poprzednich zawodów, a efekty były widoczne już w Krakowie. – „Bardzo cieszy, że ciężka praca trenerów z turnieju na turniej przynosi efekty, a poziom naszych zawodników cały czas rośnie” – dodał Ł. Kogut.

Zawodnikom GKJ oraz ich trenerom gratulujemy dobrych występów i trzymamy kciuki za ich postawę w nadchodzących zawodach!

/fot. Głogowski Klub Judo/

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.