Jutro derbowe starcie SPR Chrobrego Głogów z Zagłębiem Lubin

0
386

Jutro o godz. 18 w hali widowiskowo-sportowej im. Ryszarda Matuszaka rozpocznie się derbowy pojedynek szczypiornistów SPR Chrobrego Głogów i Zagłębia Lubin. Głogowianie przegrali ostatnie spotkanie w Szczecinie i będą chcieli się zrehabilitować przed własną publicznością. W tabeli PGNiG Superligi Mężczyzn sobotni rywal podopiecznych Jarosława Cieślikowskiego zajmuje przedostatnie miejsce.

Derbowe pojedynki zawsze obfitują w wielkie emocje oraz walkę na parkiecie i nie inaczej powinno być tym razem. Faworytem sobotniej konfrontacji wydają się szczypiorniści SPR Chrobrego Głogów, jednak przyjezdni na pewno nie odpuszczą i będą chcieli napsuć sporo krwi podopiecznym trenera Jarosława Cieślikowskiego. Głogowianie mają za sobą przegrany mecz w Szczecinie i będą chcieli zrehabilitować się za porażkę. Sobotnia okazja będzie wręcz idealna, bo wygrana z derbowym rywalem zawsze smakuje podwójnie.

Zagłębie Lubin zajmuje aktualnie przedostatnią lokatę w tabeli PGNiG Superligi Mężczyzn. W dwudziestu dotychczasowych spotkaniach goście odnieśli cztery zwycięstwa i mają w swoim dorobku dziesięć punktów. Ich strata do głogowian wynosi piętnaście oczek, a w obozie SPR Chrobrego wszyscy mają nadzieję, że po jutrzejszym meczu powiększy się ona jeszcze bardziej. – „Są to derby Dolnego Śląska i takie spotkania rządzą się swoimi prawami. Tak samo jak my tak i Chrobry  będzie chciał to spotkanie wygrać za wszelką cenę i zostawi resztki sił na parkiecie aby punkty zostały u nich, jednak my jesteśmy dobrze przygotowani i postaramy się im te plany pokrzyżować” – powiedział rozgrywający Zagłębia Lubin, Przemysław Mrozowicz.

– „Tak naprawdę pozycja w tabeli i zdobycz punktowa do końca nie odzwierciedlają potencjału Zagłębia. Lubin przegrał kilka meczów bardzo małą różnicą jednej-dwóch bramek. Wystarczy tu wspomnieć ostatni ich mecz z Vive Kielce, którego losu ważyły się do ostatnich sekund” – ocenił sobotniego rywala trener SPR Chrobrego Głogów, Jarosław Cieślikowski.

W Lubinie górą byli zawodnicy z Głogowa. SPR Chrobry zwyciężył na parkiecie derbowego przeciwnika 30:28. W sobotę głogowianie również będą faworytem. Czy uda im się to udowodnić na boisku, przekonamy się jutro wieczorem. Początek meczu o godz. 18.

Podczas spotkania odbędzie się zbiórka pieniędzy na leczenie Agnieszki „Majki” Kaczmarek, która zmaga się z nowotworem piersi. Będzie można również wylicytować koszulkę z autografem Michała Jureckiego. Wcześniej podobna akcja przeprowadzona była podczas prezentacji drużyn Chrobrego Głogów oraz podczas ligowego meczu piłkarzy ze Zniczem Pruszków.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.