TC Chrobry Scott Głogów przed startem nowego sezonu

0
729

Nabierają tempa przygotowania kolarzy TC Chrobrego Scott Głogów do startów w nowym sezonie. W głogowskiej grupie doszło do pewnych zmian. Po ukończeniu wieku młodzieżowca, zespół opuściło dwóch zawodników – Mateusz Grabis oraz Jakub Najs. W marcu głogowscy kolarze wyjadą na zgrupowanie do Lloret de Mar, gdzie będą szlifować formę przed pierwszymi startami.

W 2017 roku o sile TC Chrobrego Scott Głogów będą stanowić doświadczeni zawodnicy, ale też i tacy, którzy przechodzą z wieku juniora do młodzieżowca. W gronie tym znaleźli się też uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Świdnicy. Z grupą pożegnali się natomiast Mateusz Grabis i Jakub Najs. Obaj kolarze ukończyli wiek młodzieżowca i w najbliższym sezonie będą reprezentować barwy Continental Team Voster Uniwheels. Drużynę opuścił również Piotr Jaromin.

Zawodnicy głogowskiej grupy przygotowania do sezonu rozpoczęli w grudniu w COS OPO Cetniewo. W marcu reprezentanci TC Chrobrego Scott Głogów udadzą się do hiszpańskiego Lloret de Mar, gdzie będą pracować nad formą. Po zgrupowaniu głogowianie pojadą do Francji, a tam wystąpią w dwóch klasykach. Starty na krajowym podwórku rozpoczną od XXXII Ogólnopolskiego Wyścigu Kolarskiego “Szlakiem Bursztynowym – Hellena Tour 2017” oraz kryterium w Dzierżoniowie. Dzień później czeka ich „Otwarcie sezonu Ślężański Mnich” w Sobótce. Łącznie w sezonie 2017 głogowska grupa planuje udział w ok. 60 wyścigach.

„Najważniejsze wyścigi kolarzy TC Chrobrego Scott Głogów w sezonie 2017:

 1. wyścigi etapowe UCI
  • Karpacki Wyścig Kurierów, w tym roku rozgrywany na terenie Wegier i Polski
  • Szlakiem Grodów Piastowskich – ekipa będzie miała okazję zaprezentować się przed własnymi kibicami, gdyż start do jednego z etapów nastąpi w Głogowie
  2. klasyki UCI z cyklu Europa Tour
  • cztery wyścigi Visegrad V4 Race rozgrywane w Słowacji, Czechach, na Węgrzech i w Polsce
  • Korona Kocich Gór i Dolina Baryczy Trzebnica
  • Memoriał Grundmana i Wizowskiego Milicz –Żmigród”
  – czytamy na facebookowym profilu grupy.

Liderem grupy TC Chrobry Scott Głogów, podobnie jak w ostatnim sezonie, będzie Piotr Konwa. Zawodnik ten ma być mocną stroną drużyny i prowadzić ją do jak najlepszych wyników. W kadrze na nowy sezon znalazło się jeszcze czterech zawodników, którzy do tej pory reprezentowali barwy głogowskiej ekipy. Są to: Dawid Gieracki, Damian Wsół, Jędrzej Borowski i Kamil Turek.

Skład TC Chrobry Scott Głogów: Piotr Konwa, Dawid Gieracki, Damian Wsół, Jędrzej Borowski, Kamil Turek, Łukasz Ochocki, Jakub Jąkała, Artur Jatczak, Adam Jagieła, Jakub Murias, Dawid Kloc, Paweł Szóstka, Dawid Adamczyk.

/fot. TC Chrobry Scott Głogów/

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.