Zmiany w Komunikacji Miejskiej w Głogowie

0
636
Miedziak.info.pl TutajGLOGOW.pl Komunikacja Miejska w Głogowie - nowe autobusy Solaris 2016-01-08

Głogowianie już od wielu lat mogą korzystać z miejskich autobusów. Niektóre linie znikały, by po jakimś czasie pojawiły się kolejne. Wiele zmian podyktowanych było obniżeniem natężenia ruchu na konkretnych trasach, ale nie tylko. Przed mieszkańcami naszego miasta szykują się kolejne modyfikacje rozkładów jazdy.

Głogów jest jednym z nowocześniejszych miast, chociażby w kwestii płatności za korzystanie z komunikacji miejskiej. Jednorazowe bilety można kupić już tylko bezpośrednio u kierowcy, jednak w zamian korzystać można z Głogowskiej Karty Miejskiej. Umożliwia ona w różnych swoich wariantach między innymi obniżenie kosztów przejazdu, jeśli przejazd będzie krótki lub doładowanie karty wysokie. Posiadanie jednej karty umożliwia również transport nawet całych rodzin (pod warunkiem, że karta nie jest imienna). Każdy pasażer może wybrać wariant odpowiedni dla siebie, dzięki czemu taniej dojedzie do wyznaczonego celu. Jednak przy planowaniu trasy i czasu przejazdu, należy wziąć pod uwagę zmiany, które szykuje dla podróżnych Komunikacja Miejska w Głogowie.

Zakończenie ferii zimowych

Podróżujący miejską komunikacją powinni pamiętać, że w związku z końcem okresu feryjnego od poniedziałku 27 lutego 2017 r. zwiększona zostaje częstotliwość kursowania autobusów. Na trasę powraca również autobus linii „52” w kierunku Smardzowa.

Zmiany na linii „0”

Również od dnia 27 lutego 2017 r. nastąpią zmiany w kursowaniu autobusów linii „0”. Ze względu na niewystarczające zainteresowanie klientów wyłącza się z użytkowania przystanek zlokalizowany przy firmie HURTAP. Osoby dotychczas dojeżdżające do w/w firmy najbliższy przystanek będą miały przy firmie SITECH. Wprowadzona modyfikacja spowoduje zmianę czasu przejazdu na tej linii  oraz całkowitą likwidację kursu o godz. 16.00 wykonywanego z Placu 1000-lecia w kierunku ul. Henryka Brodatego.

Dodatkowo przy okazji powyższych zmian nastąpi korekta rozkładu jazdy linii „0”:

  • odjazd autobusu z ul. Henryka Brodatego o godz. 14.50 zostanie opóźniony o 4 minuty (nowa godzina odjazdu to 14.54),
  • odjazd autobusu z Placu 1000 –lecia o godzinie 15.26 zostanie opóźniony o 5 minut (nowa godzina odjazdu to 15.31).

Szczegółowy rozkład jazdy uwzględniający powyższe zmiany zostanie umieszczony na przystankach autobusowych w dniach 23-24 lutego a od 24 lutego dostępny będzie również na stronie internetowej www.km.glogow.pl.

Dodatkowo przypominamy, że z dniem 7 stycznia 2017 roku uległ likwidacji kurs linii „0” o godz. 6.10, który od 2 miesięcy jest wykonywany w soboty z Placu 1000-lecia w kierunku ul. Henryka Brodatego. Pozostałe kursy nie uległy zmianie a rozkład jazdy na poszczególnych przystankach autobusowych został  zmodyfikowany.

Zmiana rozkładu jazdy na linii „53”

Od 6 lutego 2017 roku nastąpiła również korekta rozkładu jazdy linii „53”, która dotyczy ograniczenia  liczby kursów wykonywanych na przystanek przy starej zajezdni.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.