GKJ z medalami Mistrzostw Polski Ju-Jitsu w Mysłowicach

0
572

Kolejny medalowy start mają za sobą zawodnicy reprezentujący Głogowski Klub Judo. W ostatnią sobotę stycznia głogowianie wzięli udział w Mistrzostwach Polski Ju-Jitsu juniorów, które odbyły się w Mysłowicach. W zawodach podopieczni trenera Łukasza Koguta wywalczyli dwa medale, a sam turniej był jednocześnie eliminacjami do Mistrzostw Świata, które odbędą się w marcu w Atenach.

Tytuł wicemistrzyni Polski powędrował na konto Wiktorii Woźniak. Reprezentantka Głogowskiego Klubu Judo po raz kolejny potwierdziła swoją wysoką klasę oraz przynależność do ścisłej czołówki zawodniczek w kraju. W wywalczeniu medalu głogowiance nie przeszkodził nawet fakt, że rywalizowała z nieco starszymi przeciwniczkami. – „Wiktoria jest jeszcze juniorką młodszą, a startowała z juniorkami, to dziewczyny 2-3 lata starsze od niej. Dodatkowo dwa dni przed zawodami dopadło ją zatrucie pokarmowe, więc na turniej jechała osłabiona. Zawziętość Wiktorii pokazała, że stać ją na bardzo wiele, i że ani różnica wieku, ani choroba nie są w stanie jej wiele przeszkodzić” – skomentował występ swojej podopiecznej trener Łukasz Kogut.

W bardzo dobrych nastrojach zawody ukończył również Artur Szymanik, który wywalczył brązowy medal. Wynik jest tym bardziej zadowalający, że zawodnik rozpoczął treningi zaledwie kilka miesięcy temu. Ciężka praca przyniosła jednak efekty i w Mysłowicach udało mu się stanąć na podium. – „Artur Szymanik z Mysłowic wrócił z brązowym medalem. Wynik bardzo cieszy, bo Artur jest młodym zawodnikiem, a swoją przygodę z trenowaniem zaczął niespełna osiem miesięcy temu, jednak ciężka praca i zaangażowanie przekładają się na umiejętności, i jak w tym przypadku, na wyniki. Dodatkowo start Artura nie był pewny, gdyż tydzień przed zawodami naciągnął sobie pachwiny. Szybka regeneracja pozwoliła jednak na start i bardzo dobry wynik. Jeśli tak dalej będzie przebiegać szkolenie Artura, na pewno będzie czołowym polskim zawodnikiem” – ocenił opiekun GKJ.

Zawody w Mysłowicach na piątej pozycji ukończył natomiast Jakub Siodłak. Mimo to zawodnik pokazał się z dobrej strony i był bliski wywalczenia medalu. – „Jakub Siodłak zakończył zawody na piątym miejscu. Kuba był bardzo bliski zdobycia medalu, jednak w walce o wejście do finału, przez bardzo słabe sędziowanie, nasz zawodnik odpadł przegrywając z zawodnikiem z województwa śląskiego” – powiedział Ł. Kogut.

Mistrzostwa Polski Ju-Jitsu juniorów były jednocześnie eliminacjami do Mistrzostw Świata, które w marcu odbędą się w Atenach. Póki co przepustki do Grecji nie wywalczył żaden z podopiecznych trenera Koguta, jednak ten nie traci nadziei. – „Niestety żaden z naszych zawodników nie zakwalifikował się do kadry, jednak wierzę, że to tylko kwestia czasu i niebawem będziemy mieć swojego przedstawiciela w kadrze narodowej” – dodał na zakończenie.

Zawodnikom Głogowskiego Klubu Judo oraz ich trenerowi gratulujemy medalowych występów i trzymamy kciuki za dobre wyniki w kolejnych startach!

/fot. Głogowski Klub Judo/

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.