Wieści z głogowskiej komendy

0
355

Czasami zupełnie przypadkiem ludziom udaje się wpaść na genialny pomysł, lub nieoczekiwanie osiągnąć sukces. Jest to wtedy dla nich dużym zaskoczeniem, ale i wiadomością, że ich praca ma sens. Wielkie zdziwienie musiało pojawić się na twarzach głogowskich policjantów, którzy w tym tygodniu, po zatrzymaniu samochodu do kontroli, odkryli w nim dużą ilość narkotyków i pieniędzy. Możliwe, że teraz policjantom z naszego miasta będzie się sprawniej patrolowało ulice, ponieważ  w posiadaniu Komendy Powiatowej znalazły się dwa nowe, oznakowane radiowozy przeznaczone do służby.

Narkotyki były w Kinder Niespodziankach

Podczas nocnej służby Policjanci Wydziału Prewencji zatrzymali do kontroli poruszający się ulicami Głogowa samochód. Kierowca pojazdu, najpierw zatrzymał się po zauważeniu sygnału policjantów, potem jednak odjechał kilkanaście  metrów i ponownie zatrzymał się. Policjanci uniemożliwili mu dalszą jazdę. Zatrzymali również dwóch mężczyzn – kierowcę i pasażera, z którymi nie można było nawiązać kontaktu. W samochodzie ujawnili prawie 200 porcji marihuany.

Całe zdarzenie miało miejsce w dniu 17 stycznia br. około godziny 23.50. Policjanci na jednej z ulic zauważyli niepewnie poruszający się samochód marki Volkswagen. Funkcjonariusze podając wyraźne sygnały do zatrzymania rozpoczęli interwencję. Kierowca Volkswagena najpierw zatrzymał samochód, a kiedy policjanci podchodzili do niego, nagle ruszył i odjechał kilkanaście metrów, by zatrzymać się ponownie. Wtedy policjanci zablokowali mu dalszą możliwość jazdy.

W zatrzymanym samochodzie było dwóch mężczyzn. Nie można było z nimi nawiązać kontaktu a policjanci wyczuli w pojeździe silną woń suszu roślinnego. Bardzo szybko znaleźli w pojeździe marihuanę, która była umieszczona w opakowaniach po Kinder Niespodziankach. Łącznie zabezpieczono prawie 200 porcji narkotyku. Obydwaj mężczyźni czyli 33 – letni kierowca oraz 41 – letni pasażer zostali zatrzymani. Policjanci odkryli w samochodzie również dużą kwotę gotówki – 44 000zł.

Dopiero po kilku godzinach możliwe było przeprowadzenie dalszych czynności. Mężczyźni tłumaczyli, że jechali wspólnie do Niemiec po samochód i nie wiedzieli, jak znaleźli się w Głogowie. Obydwaj przyznali, że byli pod wpływem środków odurzających a pasażer również alkoholu. Kierowca pojazdu, 33 – letni mieszkaniec powiatu głubczyckiego, usłyszał zarzuty posiadania oraz udzielania narkotyków oraz kierowania pojazdem pod wpływem narkotyków. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków jest zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności oraz utratą prawa jazdy.

Nowe radiowozy zasiliły tabor głogowskiej policji

Dwa nowe radiowozy: opel corsa oraz ford custom rozpoczęły służbę w głogowskiej policji. Pojazdy to oznakowane radiowozy, które wykorzystywane będą w służbie patrolowej. Zakupiono je dzięki finansowej pomocy samorządu Miasta Głogowa, który przekazał połowę kwoty na ich zakup. Druga połowa pochodzi z budżetu policji.

W dniu 19 stycznia 2017 r. w Komendzie Powiatowej Policji w Głogowie nastąpiło przekazanie nowych radiowozów. Ich zakup był możliwy dzięki finansowej pomocy samorządu miasta Głogowa. Łączna wartość zakupionych pojazdów to 270 000zł. Kluczyki do radiowozów na ręce Komendanta podinsp. Mariusza Bużdygana przekazał Prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz.

Nowe radiowozy to furgon ford custom z silnikiem diesla 2,2 oraz opel combo van z silnikiem benzynowym 1,4. Służyć będą w Wydziale Prewencji a wykorzystywane będą jako pojazdy patrolowe. Radiowozy po uroczystości  rozpoczęły normalną policyjną służbę.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.