CCC Sprandi Polkowice wystartuje w Giro d’Italia

0
548

Po raz trzeci w historii swojego istnienia grupa kolarska CCC Sprandi Polkowice wystartuje w prestiżowym wyścigu Giro d’Italia. Organizatorzy włoskiej imprezy podali listę grup, które wezmą udział w jubileuszowej edycji wyścigu.  – „To dla nas wielki powód do dumy, że będziemy mogli uczestniczyć w tej jubileuszowej edycji” – powiedział Piotr Wadecki, dyrektor sportowy polkowickiego teamu. Po raz ostatni polkowiczanie rywalizowali w Giro d’Italia w 2015 roku.

Tegoroczny wyścig Giro d’Italia odbędzie się w dniach 5-28 maja. Jubileuszowa edycja rozpocznie się na Sardynii, gdzie rozegrane zostaną pierwszy trzy etapy. Później zawodników czeka dzień przerwy, a następnie wznowią rywalizację dwoma etapami na Sycylii. Jeden z nich to etap górski. W kolejnych dniach kolarze będą walczyć na terenach południowych Włoch. Później impreza przeniesie się na północ kraju, a po drodze zawodnicy odwiedzą 17 z 21 regionów. Zmagania w setnej edycji Giro d’Italia zakończą się 28 maja w Mediolanie.

W jubileuszowym wyścigu udział wezmą kolarze reprezentujący grupę CCC Sprandi Polkowice. Będzie to trzeci w historii start dolnośląskiej grupy w zawodach. – „To dla nas wielki powód do dumy, że będziemy mogli uczestniczyć w tej jubileuszowej edycji. Organizatorzy Giro d’Italia, RCS Sport, kilkukrotnie docenili nasz zespół przyznając nam „dziką kartę” na swoje imprezy takie jak Il Lombardia, Milan-Sanremo, Tirreno-Adriatico, Strade Bienche, Abu Dhabi Tour, czy też Dubai Tour. Cieszymy się, że nie zawiedliśmy ich oczekiwać i po raz kolejny chcą widzieć pomarańczowe barwy na swoim wyścigu” – powiedział Piotr Wadecki, dyrektor sportowy CCC Sprandi Polkowice.

Poprzednio zawodnicy CCC Sprandi Polkowice rywalizowali we włoskim wyścigu w 2003 roku, kiedy debiutowali, a także w 2015. Dyrektor sportowy grupy przyznał, że wyścig sprzed dwóch lat przyniósł za sobą wiele nauki. – „Przed sezonem 2017 dokonaliśmy przebudowy zespołu i mamy w ekipie kilku kolarzy, których stać na sukces etapowy. Giro w 2015 roku wiele nas nauczyło i wyciągnęliśmy z tego wyścigu wnioski. Zrobimy wszystko, aby przygotować się jak najlepiej i z Włoch wrócić z dobrym wynikiem” – dodał Wadecki.

W tegorocznym wyścigu udział wezmą 22 ekipy. W gronie tym są wszystkie zespoły World Tour, a także drużyny, które otrzymały tzw. dziką kartę. Poza polkowiczanami są to Gazprom-RusVelo, Bardiani – CSF i Wilier – Trestina.

/fot. CCC Sprandi Polkowice/

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.